Bundesliga, 6. kolo, 06.10.2024, 17:30 h
Eintracht Frankfurt 3:3 Bayern
Bayern

Fenomenalni Marmoush 'ukrao' Bayernu dva boda u sudačkoj nadoknadi

Mario Borko • nedjelja, 06.10.2024.

Spektakularnu utakmicu odigrali su u Frankfurtu domaći Eintracht i Bayern München. Svjedočili smo mnoštvu preokreta, vidjeli čak šest golova, a show je ukrao Egipćanin Omar Marmoush koji je zabio dva gola i jedan namjestio...

Medeni mjesec Vincenta Kompanyja na klupi Bayern Münchena je gotov. Nakon sedam uvjerljivih pobjeda i vrhunca forme kojeg su Bavarci postigli protiv Dinama, u nedjelju su treću utakmicu zaredom ostali bez slavlja.

Igraj na utakmice Bundeslige na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Na teškom gostovanju u Frankfurtu kod Eintrachta, Bayern imao tri boda u svojim rukama do 94. minute, ali igrač utakmice Omar Marmoush u 94. minuti zabio je za konačnih 3:3 i tako Bavarcima izbio dva boda iz ruku.

Utakmica je bila sjajna. Već u prvom dijelu pala su četiri pogotka, a golijadu je otvorio Min-jae Kim u 15. minuti. Nakon udarca iz kuta, lopta je kako to i obično biva u gužvi završila kod Thomasa Müller koji ju je ostavio za Korejca koji zabija za 0:1.

U 22. Kim nije najbolje reagirao, iskočio je iz zadnje linije, a nije uspio dobiti duel, otvorilo je to prostor koji su sjajno prepoznali asistent Ansgar Knauff i strijelac Marmoush koji je pobjegao Raphaelu Guerreiru.

Marmoush je radio dar-mar obrani Bayerna, a u 35. minuti probio je Dayota Upamecana i uposlio Huga Ekitikea koji mirno zabija za 2:1. Centralni braniči Bayerna u ovoj su utakmici puno bolje izgledali u ofenzivnom dijelu terena.

Ponovno je prekid bio koban za domaćine, bili su neporezni Serge Gnabry je probio u šesnaesterac, ubacio, a lopta se nakon flipera odbila do Upamecana koji je ispravio svoju pogrešku i zabio za 2:2.

Michele Olise je u fenomenalnoj formi nakon dolaska u München, a to je potvrdio i u ovoj utakmici. U 53. minuti Harry Kane mu je u svom stilu odložio loptu, Olise se riješio čuvara i lijepo naciljao za 2:3.

Bavarci su imali dominaciju, posjed lopte od 74 posto i mogli već prije riješiti pitanje pobjednika, ali kako to obično biva kazna je bila bolna. Kim je opet loše reagirao, iskočio je iz linije, čistu je loptu izbio na noge Juniora Dina Ebimbe koji fenomenalno pronalazi Marmousha.

Egipćanin je još jednom iskoristio svoju brzinu te rutinski pogodio za 3:3 i veliko slavlje u Frankfurtu.

Crvenog alarma u Bayernu ne bi trebalo biti. Bez obzira na remi protiv Bayera, poraz od Aston Ville i ovaj remi, Bavarci su vodeći s 14 bodova, ali mogu žaliti za time što nisu stvorili komforniju situaciju i sada nakon stanke protiv Stuttgarta i Barcelone neće imati pravo na pogrešku.

Frankfurt je vrlo zanimljiv, trenutno je treći s 13 bodova i nakon poraza od Dortmunda u prvom kolu izgleda odlično. Nakon stanke snage će odmjeriti s aktualnim prvakom Bayerom.

Igor Matanović je nakon gola u prošlom kolu Bundeslige i asistencije u Europskoj ligi ovoga puta ostao na klupi, a za njega nije dobra vijest odlična partija Ekitikea i Marmousha s obzirom na to da su mu oni glavna konkurencija u napadu. test