Undav koban za Bosnu i Hercegovinu, Mađari ispustili pobjedu protiv Nizozemske

Branimir Korać • petak, 11.10.2024.

U Ligi A Lige nacija odigrana su dva susreta u skupini 3. Njemačka je potvrdila prvo mjesto pobjedom u Zenici protiv Bosne i Hercegovine dok je Mađarska imala veliku priliku za pobjedu protiv Nizozemske, ali se morala zadovoljiti bodom...

Bosna i Hercegovina i dalje je bez pobjede u Ligi A Lige nacija. Ugostila je u trećem kolu Njemačku, natjerala ju je na jak angažman, ali u konačnici su Nijemci ipak slavili s 2:1.

Igraj na utakmice Lige A Lige nacija na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Bio je ovo debi Sergeja Barbareza na klupi Bosne i Hercegovine u domaćim utakmicama, Bosna i Hercegovina odigrala je u skladu s mogućnosti, no nije bilo dovoljno za išta osim tijesnog poraza.

Njemački junak bio je Deniz Undav koji je postigao dva pogotka i to oba u prvom poluvremenu. U prva tri nastupa u njemačkom dresu Undav nije stigao do pogotka, ali zato je u posljednje dvije utakmice postigao sva tri svoja pogotka.

Prvi u Zenici stigao je nakon pola sata igre kada je Florian Wirtz povratnom loptom pronašao Undava, a on lakoćom zabio. Šest minuta kasnije povisio je na 2:0.

U drugom dijelu sjajni napadač Stuttgarta još jednom je tresao mrežu, međutim ovaj pogodak nije priznat zbog zaleđa, a neizvjesnost u susret vratio je Edin Džeko smanjivši na 2:1 i 70. minuti.

Do kraja je Njemačka uspjela iskontrolirati situaciju na travnjaku te je slavila s tih 2:1. Nail Omerović, Stjepan Radeljić i Martin Zlomislić ostali su na klupi.

Iako je Nizozemska bila opasnija i uglavnom bolja, Mađarska je bila bliža pobjedi.

Povela je u Budimpešti u 32. minuti pogotkom Rolanda Sallaija, a novi problemi za Nizozemsku uslijedili su u 79. minuti. Virgil van Dijk tada je zaradio drugi žuti karton, Nizozemska ostala s igračem manje, ali to kao da je dovelo do pada koncentracije kod Mađara i četiri minute kasnije Denzel Dumfries zabija za konačnih 1:1. test