Gruzijci zaustavljeni u Poznanu, Prosinečkom novi poraz s Crnom Gorom

Branimir Korać • petak, 11.10.2024.

U Ligi B Lige nacija odigrana su četiri susreta, domaćini su upisali tri pobjede, a jedini neporaženi gost je Wales koji je remizirao kod Islanda. Robert Prosinečki s Crnom Gorom upisao je novi poraz, ali nakon velike borbe u gostima kod Turske...

Nakon što je upisala dvije pobjede u prva dva kola, Gruzija je zaustavljena u trećem kolu. U Poznanu je igrala protiv Ukrajine i upisala poraz 1:0 u posve ravnopravnom dvoboju.

Igraj na utakmice Lige B Lige nacija na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Jedini pogodak postigao je Mihailo Mudrik koji nastavlja s boljim igrama u dresu reprezentacije nego u klubu, lijepo je pogodio i svladao Mamardašvilija.

Česi su nadigrali Albaniju i svladali su je s 2:0. Potpuno zaslužena pobjeda boljeg protivnika, a junak domaćina bio je Tomaš Chory koji je postigao oba pogotka.

Već u trećoj minuti Chory je pronašao put do mreže, a sat vremena kasnije dodao je još jedan pogodak.

Kod Albanije je Arber Hoxha igrao od 65. minute umjesto Jašira Asanija.

Wales je propustio veliku priliku za pobjedu na Islandu. Vodio je 2:0, imao situaciju pod kontrolom, ali Island se vratio.

Odlično su Velšani krenuli i nakon pola sata igre vodili su s 2:0 golovima Brennana Johnsona i Harryja Wilsona te su do 70. minute održavali tu prednost bez većih problema.

No onda u samo tri minute dva puta moraju po loptu u mrežu, prvo nakon gola Logija Tomassona, a zatim nakon autogola Dannyja Warda. U 90. minuti Island je mogao do potpunog preokreta, ali Jon Dagur Thorsteinsson pogodio je vratnicu.

Robert Prosinečki upisao je s Crnom Gorom poraz u gostima kod Turske 1:0. Velika borba vodila se u Samsunu, Crnogorci su odolijevali sve do 69. minute kada Irfan Kahveci zabija za pobjedu iz blizine.

Crna Gora tako i dalje ostaje na dnu ljestvice bez osvojenog boda, a Turci su na vrhu. test