SuperSport Prva NL, 10. kolo, 12.10.2024, 13:30 h, Krimeja, Rijeka
Suci: Nikola Vuković, Igor Babić, Toni Kontrec; 4. sudac: Domagoj Kurtović
Ivan Cvetko 88'
Jarun

Orijent nije izdržao s igračem manje, Jarun stigao do boda

Petar Jenjić • subota, 12.10.2024.

Nogometaši Orijenta i Jaruna odigrali su 1:1 u susretu desetog kola SuperSport HNL-a. Gosti su do boda stigli u samoj završnici susreta...

Domagoj Prpić
46'
15
Noa Zuliani
66'
22
Adriano Milanović
69'
77
Borna Kovačević
89'
21
Filip Zrilić
89'
Tomislav Turčin
46'
27
Borna Bilobrk
72'
24
Vito Matijević
72'
25
Maro Kosović
77'
26
Aleks Stojaković
82'
Jerko Leko

Vrlo zanimljiv bio je dvoboj desetog kola SuperSport Prve NL na Krimeji između Orijenta i Jaruna. Na kraju nije bilo pobjednika, završilo je 1:1, a više će za punim plijenom žaliti domaćin koji je imao vodstvo, kasnije se dobro branio s igračem manje, ali nije uspio izdržati do kraja.

Igraj na Ligu nacija na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Prva konkretna situacija u petoj minuti, Andrija Bubnjar izborio se za prostor u kaznenom prostoru i pucao desnom nogom, ali otišlo je malo kraj gola. Dvije minute kasnije, na drugoj strani, oštra lopta Tea Hercega, ali Dino Curać je to uhvatio uz minimalne poteškoće.

U 14. minuti Tin Levanić je bio u dobroj situaciji, pucao je iskosa u bliži kut, ali Curać je obranio. Nakon što je u 26. minuti previše oklijevao i Ivan Cvetko odbio je loptu u korner ispred njega, Nikola Medojević zabio je u 33. minuti. Ubacio je Mateo Monjac s lijeve strane na drugu stativu, a igrač Orijenta glavom skrenuo u mrežu.

Iz 37. minute još se izdvaja pokušaj Levanića s 20 metara. Dobar udarac, ali ipak je otišlo van okvira gola. Do kraja poluvremena vidjeli smo udarce Medojevića i Antonija Galešića, ali oba su otišla daleko od Jarunovog gola.

Karlo Valjan je ubacio iz kornera na drugu stativu u 57. minuti, Riccardo Bagadur je pucao iz teške pozicije i okrznuo okvir gola. Tri minute kasnije sjajna šansa na drugoj strani, pucao je Josip Tadić, ali još bolje je obranio Dino Curać.

U 63. domaćin je ostao s igračem manje nakon što je izravan crveni karton zaradio Filip Braut. Iz tog slobodnog udarca pucao je Jakov Pranjić, ali zatresao je stativu. Jasno, kako se i moglo očekivati, Jarun je sve karte bacio u napad i pokušao doći do pogotka.

Vrijeme je odmicalo, pritisak je trajao, a u 80. minuti Borna Bilobrk je pucao glavom, no vratar Orijenta obranio je taj udarac. Isti igrač pucao je i u 88. minuti. Lopta je završila na gredi, ali akcija se nastavila i u mrežu je skrenuo Ivan Cvetko.

Tek što je lopta krenula s centra pokušali su gosti još jednom napasti, a Maro Kosović pogodio je gredu. Nije bilo dodatnih promjena do kraja. test