Hrvatska U-17 do vrha napunila mrežu Farskih otoka i tako si povećala šanse za prolazak

Mario Borko • subota, 12.10.2024.

Mladi hrvatski reprezentativci do 17 godina, pod vodstvom izbornika Marijana Budimira, pobijedili su u drugoj utakmici kvalifikacija za Europsko prvenstvo u Tirani Farske otoke s ogromnom razlikom i tako si povećali šanse za prolazak u daljnju fazu...

Nakon remija protiv domaćina Albanije u prvom kolu kvalifikacija za Europsko prvenstvo do 17 godina, Hrvatska je u Tirani sa 7:0 “razbila“ Farske otoke i tako privremeno zasjela na prvo mjesto skupine.

Igraj na Hrvatska - Škotska na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Izabranici Marijana Budimira poveli su već u desetoj minuti pogotkom Pavla Smiljanića. U 17. je Patrik Horvat povisio na 2:0, a njegov prezimenjak Niko bio je strijelac trećeg u 40.

U drugom dijelu Hrvatska je dodatno pojačala, Bruno Misura zabio je četvrti gol u 55. minuti, a Patrik Horvat, koji je nedavno Dinamu donio pobjedu protiv Monaca u Ligi prvaka, postigao je svoj drugi pogodak u 63.

Roko Vojvodić zabio je šesti u 76., a konačnih 7:0 postavio je Tino Kusanović u sudačkoj nadoknadi.

Hrvatska tako nakon dva kola ima četiri boda i u posljednjem kolu igra protiv Nizozemske koja će nešto kasnije odigrati svoj susret s Albancima. Oranje su sa 6:0 pobijedile Farane i ako se potencijalno zatvori krug među reprezentacijama gol razlika će igrati veliku ulogu.