SuperSport Prva NL, 10. kolo, 13.10.2024, 14:30 h, Zmijavci, ŠRC Marijan Šuto-Mrma
Suci: Patrik Pavlešić (Duga Resa), Patrik Tkalčević (Čazma), Dario Pranjić (Dugo Selo)
Croatia Zmijavci
Jere Vrcić 90'+4'
1:0(0:0) Vukovar 1991
Vukovar 1991

Jedan od vođa Hajdukove 'zlatne generacije' u debiju donio Croatiji pobjedu protiv Vukovara

Branimir Korać • nedjelja, 13.10.2024.

U susretu desetog kola SuperSport Prve NL Croatia je u Zmijavcima ugostila Vukovar 1991 i upisala je pobjedu 1:0. U dramatičnoj završnici domaćin je slavio pogotkom Jere Vrcića u 94. minuti što je ujedno i prvi poraz Vukovara ove sezone...

Vilim Gec
59'
2
Bastos Rodrigo Vaz Gouveia
69'
22
Jere Vrcić
83'

Keyendrah Qwamalik Tegan Simmonds
46'
48
Dario Serra Alvarez
59'
7
David Mateo Mejia Moscoso
59'
8
Miran Horvat
59'
15
Noel Đurković
83'
Branko Karačić

Nakon što je prvih osam utakmica odradio bez poraza, Vukovar 1991 zaustavljen je u gostima kod Croatije u Zmijavcima. Bio je vrlo blizu osvajanja boda, ali u završnici je domaćin ipak došao do pobjede.

Igraj na nogometne utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Domaćin je dobro krenuo i već u drugoj minuti mogao je do pogotka, Andrej Golub našao se u odličnoj situaciji i pucao s desetak metara, ali dosta neprecizno.

Vukovar je do kraja prvog dijela imao više poluprilika, pokušavao je doći do pogotka, ali drugu veliku priliku na susretu ipak su imali domaćini.

Bila je to ujedno i najbolja situacija, u 44. minuti Krizmanić je pucao iz slobodnog udarca, Marijanović je odbio loptu, ali samo do Maretića koji iz sjajne pozicije puca neprecizno.

U drugom dijelu Croatia je odmah zaprijetila nakon ubačaja iz kornera, glavom je pucao Golub, ali Marijanović je odlično obranio.

Za razliku od prvog dijela u kojem je bilo barem poluprilika, u drugom poluvremenu one su izostale i činilo se da će susret završiti bez pobjednika.

Međutim u 94. minuti Vilim Gec ubacio je iz slobodnog udarca, a na drugoj vratnici do lopte dolazi Jere Vrcić i pogađa za pobjedu.

Vrciću je ovo bio debi u dresu Croatije nakon problema s ozljedom, riječ je o mladom igraču koji je na posudbi iz Hajduka, jednom od nositelja igre juniorske momčadi koja je igrala finale Lige prvaka. test