Kustošija uvjerljivo slavila kod Segeste, Jadran Luka Ploče do treće pobjede zaredom

Mario Borko • nedjelja, 13.10.2024.

U nedjelju su odigrane dvije utakmice osmog kola SuperSport Druge nogometne lige. Jadran Luka Ploče pobijedio je Solin, a Kustošija je u Sisku do vrha napunila mrežu domaćina...

U nedjelju je kompletirano osmo kolo SuperSport Druge nogometne lige. Od 15:30 odigrane su dvije utakmice, Kustošija je u gostima kod Segeste slavila s 0:4, a Jadran Luka Ploče je na svom terenu pobijedio Solin s 2:0.

Igraj na nogometne utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Segesta je nakon odličnog starta upisala drugi poraz zaredom. Nakon teškog stradanja kod Radnika u prošlom kolu (6:1) ovoga puta je na svom terenu prošla nešto bolje. Max Galić doveo je goste iz Zagreba u vodstvo u 25. minuti.

Kustošija je pitanje pobjednika riješila vrlo brzo u drugom dijelu u 47. zabio je Nino Stojanović, u 56. kapetan Marko Guja. Konačnih 0:4 postavio je Dominik Kiš u 84. minuti, samo osam minuta nakon što je ušao u igru.

Segesta je u 94. minuti ostala s igračem manje nakon što je zbog drugog žutog kartona isključen Dominik Šuart.

Segesta je nakon osmog kola šesta s 13 bodova, a Kustošija je sedam s 12.

Jadran Luka Ploče je nastavila odličnu formu. U nedjelju je protiv Solina na svom terenu stigla do treće uzastopne pobjede. Junak je bio Kristian Sesar koji je zabio dva rana gola u osmoj i 12. minuti.

Solinjani su u 21. minuti ostali s igračem manje jer je Ante Blažević zaradio dva rana žuta kartona. Povratka nije bilo i domaćini su rutinski sačuvali vodstvo.

Jadran je skočio na treće mjesto sa 16 bodova, drugi Karlovac bježi mu dva, a vodeći Mladost Ždralovi tri boda. Solin je osmi s 12 bodova. test