Afrički Kup nacija dobio još dva sudionika, prošli Kamerun i Alžir

Branimir Korać, HINA • ponedjeljak, 14.10.2024.

Nakon Burkine Faso, plasman na afrički Kup nacija 2025. izborile su i nogometne reprezentacije Kameruna i Alžira...

Peterostruki afrički prvak Kamerun je plasman na Kupa nacija, koji će se od 21. prosinca 2025. do 18. siječnja 2026. održati u Maroku, osigurao gostujućom pobjedom potiv Kenije s 1:0.

Igraj na utakmice kvalifikacija za AKN na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Pogodak odluke zabio je Boris Enow u 63. minuti. Kamerun nakon četiri kola ima deset bodova i osigurao je jednu od prve dvije pozicije u skupini. Zimbabve na drugom mjestu ima deset, Kenija je na četiri boda, a Namibija je na začelju bez bodova.

Kontinentalno prvenstvo je osigurao i Alžir koji je do sada dva puta bio afrički prvak (1990, 2019).

U četvrtom kolu skupine E Alžir je s 1:0 na gostovanju slavio protiv Toga. Pobjednika je odlučio gol Ramyja Bensebainija iz jedanaesterca u 18. minuti.

Alžir vodi na ljestvici s maksimalnih 12 bodova, ispred Ekvatorijalne Gvineje koja ima sedam, Toga s dva i Liberije s jednim bodom.

U nedjelju je Burkina Faso postala prva reprezentacija koja se kvalificirala na afrički Kupa nacija.

Na 35. izdanju afričkog prvenstva nastupit će 24 reprezentacija, a domaćin Maroko automatski se kvalificirao. test