Bez golova u Škotskoj, Španjolci lako protiv Srbije

HINA, Petar Jenjić • utorak, 15.10.2024.

Odigrane su još tri utakmice četvrtog kola A Lige nacija. Škotska i Portugal remizirali su bez golova, Španjolska je lako slavila protiv Srbije, dok se Danska dva puta vratila iz zaostatka protiv Švicarske...

Europski nogometni prvaci Španjolci druga su reprezentacija koja je osigurala četvrtfinale ove Lige nacija zahvaljujući 3:0 (1:0) pobjedi protiv Srbije u četvrtom kolu skupine A4.

Igraj na SuperSport HNL na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Golove za Španjolsku postigli su Aymeric Laporte u petoj, Alvaro Morata u 65. i Alex Baena u 77. minuti. Još je Srbija ostala s igračem manje u 76. minuti isključenjem Strahinje Pavlovića.

S ta tri boda Španjolska je stigla do učinka od deset bodova, tri više od druge Danske koja je na gostovanju kod Švicarske igrala 2:2, odnosno nedostižnih šest više od Srbije i devet više od Švicarske.

U dvoboju Švicarska - Danska domaći su dva puta vodili preko Rema Freulera u 26. i Zekija Amdounija u sudačkoj nadoknadi prvog dijela iz penala, no gosti su spasili bod golovima Gustava Isaksena u 27. i Christiana Eriksena u 69. minuti.

Prije Španjolske četvrtfinale je već izborila i Njemačka.

U drugoj utakmici "hrvatske" skupine nismo vidjeli nijedan pogodak. Dvoboj na Hampden Parku, između Škotske i Portugala, završio je 0:0.

Portugalci su zadržali razmak pred Hrvatskom od tri boda, dok je Škotima ovo bio prvi bod uopće. test