Argentina na krilima Messija razmontirala Boliviju, uvjerljivi i Brazilci

Branimir Korać, HINA • srijeda, 16.10.2024.

Odigrani su susretli desetog kola južnoameričkih kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo. Najuvjerljivija je bila Argentina koju je Lionel Messi nosio do visoke pobjede protiv Bolivije...

Argentina je sinoć u južnoameričkim kvalifikacijama za SP 2026. svladala Boliviju na stadionu Monumental u Buenos Airesu s visokih 6:0, a tri gola zabio je Lionel Messi.

Igraj na nogometne utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Messi je zabio za Argentinu tri puta (19., 84., 86.) pridodavši tome dvije asistencije Lautaru Martinezu (43.), a zatim i Julianu Alvarezu (45+3). Strijelac za Argentinu bio je i Thiago Almada u 69. minuti.

Nakon 10 kola (od 18) Argentina je vodeća na ljestvici s 22 boda, tri više od drugoplasirane Kolumbije koja je sinoć s 4:0 svladala Čile.

Brazil, koji je također slavio 4:0 protiv Perua, posebno zahvaljujući dvama golovima Raphinhe, zauzima četvrto mjesto, a izjednačen je po bodovima (16) s trećim Urugvajem koji je u Montevideu odigrao je bez golova s Ekvadorom.

Dva gola za Brazil zabio je s bijele točke (38., 54.) Raphinha, a po jedan (71.) Andreas Pereira i Luiz Henrique.

Paragvaj je povećao svoje izglede za osvajanje jednog od šest kvalifikacijskih mjesta koja vode izravno na Svjetsko prvenstvo nakon što je napadač Torina Antonio Sanabria dvaput zabio u 2:1 pobjedi protiv Venezuele. Paragvaj je šesti s 13 bodova koliko ima i petoplasirani Ekvador.

Sredinom studenog Brazil će odmjeriti snage s Venezuelom, a Argentina s Paragvajem. test