SuperSport Prva NL, 11. kolo, 18.10.2024, 15:30 h, Kantrida, Rijeka
Suci: Jakov Titlić, Hrvoje Radić, Alen Jakšić; 4. sutkinja: Jelena Pejković
Ivan Lozić 76'
Cibalia

Joker s klupe zabio za Cibaliju, Opatija ekspresno do poravnanja

Petar Jenjić • petak, 18.10.2024.

U prvom susretu desetog kola SuperSport Prve NL, nismo vidjeli pobjednika na Kantridi. Opatija je ugostila Cibaliju, a dvoboj je završio rezultatom 1:1...

Ivan Horvat
46'
22
Ivor Weitzer
46'
19
Nikola Macolić
78'
9
Val Bogolin
84'
Josip Pejić
58'
9
Ivan Lozić
72'
18
David Bosak
83'
27
Filip Lišnić
83'
Ivan Karaula

Krenulo je deseto kolo SuperSport Prve NL, a prva utakmica odigrana je na Kantridi gdje je Opatija bila domaćin Cibaliji, imala je priliku pobjedom doći barem privremeno do prvog mjesta, ali nije uspjela. Završilo je 1:1, a oba pogotka vidjeli smo u drugom poluvremenu.

Igraj na SuperSport Prvu NL na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Prva opasna situacija na susretu dogodila se pred golom Opatije u trećoj minuti, Ajdin Mujagić je pucao iz poluvoleja, ali vratar domaće momčadi David Nwolokor je obranio. Šest minuta kasnije, na drugoj strani, oštra lopta Marina Grujevića kroz peterac, ali nitko na nju nije stigao.

Kako se kasnije ispostavilo, bile su to gotovo pa jedine dvije opasne situacije u cijelom prvom poluvremenu. Utakmica je bila tvrda, ali osim ponekog pokušaja izvana, nije bilo ozbiljnijih prijetnji za oba vratara.

U 44. minuti dobra kombinacija gostiju, opet je Mujagić bio u dobroj poziciji, ali dobro je njegov udarac blokirao Luka Marić, a lopta je otišla malo kraj stative. Bilo je to sve od prvog poluvremena.

Jako dobra situacija za Opatiju u 56. minuti, Luka Kožić je ubacio s lijeve strane, ali Grujević nije uspio skrenuti visoku loptu u mrežu iz blizine. Bajić je na drugoj strani imao dobar prizeman pokušaj u 62. minuti, ali obranio je domaći vratar.

Samo četiri minute po ulasku u igru, u 76. minuti, Ivan Lozić dovodi Cibaliju u vodstvo. Bajić je ubacio za spomenutog suigrača koji je prihvatio loptu pa iz poluvoleja pogodio suprotni kut. Samo šest minuta kasnije dolazi Opatija do poravnanja. Krasno proigravanje Weitzera za Nikolu Macolića, Macolić je odigrao za Davida Žabeca koji iskosa šalje loptu u suprotni kut.

Vanja Malinić pucao je glavom u 86. minuti, ali otišlo je kraj gola. Do kraja novih promjena nije bilo. test