SuperSport HNL, 10. kolo, 18.10.2024, 18:00 h, Stadion u Kranjčevićevoj
Suci: Duje Strukan, Marjan Tomas, Luka Kurtović; 4. sudac: Ante Terzić
Ivan Smolčić 90'
Rijeka

Sjajan gol Radeljića, preokret Lokomotive, ali Rijeka ipak ostaje neporažena

Petar Jenjić • petak, 18.10.2024.

Prva utakmica desetog kola SuperSport HNL-a donijela je odličan dvoboj Lokomotive i Rijeke u Kranjčevićevoj, a na kraju je završilo podjelom bodova...

Četiri gola vidjeli smo na otvaranju desetog kola SuperSport HNL-a. Lokomotiva i Rijeka odigrali su odličnu utakmicu u Kranjčevićevoj koja je završila podjelom bodova, 2:2. Rijeka i dalje ostaje neporažena u ovoj sezoni...

Igraj na SuperSport HNL na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

U devetoj minuti Duje Čop je, umjesto ubačaja, šutirao prema golu, ali obranio je Martin Zlomislić. Tri minute kasnije malo glavometa u kaznenom prostoru Lokomotive, pucao je Ante Majstorović, no odbio je Zvonimir Šubarić.

Šubarić je morao dva puta reagirati u 22. i 23. minuti. prvo je slab udarac glavom uhvatio u ruke, a zatim i odličan udarac Nike Jankovića. Međutim, već sljedeći napad donio je pogodak Rijeke. Majstorović je glavom ostavio loptu za Stjepana Radeljića, a on sjajno škaricama posprema loptu u mrežu.

Samo tri minute kasnije Lokomotiva se vraća, a Rijeka prima tek drugi gol ove sezone. Centrirao je Mody Mamadoue Boune, a loptu glavom u mrežu skrenuo Fran Karačić. Osim udarca glavom Stipe Perice u 32. minuti, dvoboj se malo primirio uz malu terensku inicijativu gostiju.

Još jedan centaršut Lokomotive stvorio je puno problema pred golom Rijeke. Karačić je ovoga puta spustio loptu glavom za Čopa, ali je Martin Zlomislić odbio. Nije bilo ozbiljnijih opasnosti do kraja prvog poluvremena.

Nismo vidjeli puno toga u prvih 15-ak minuta nastavka. U 64. minuti dobro je pucao Luka Vrbančić izvana, ali otišlo je kraj gola. Na putu prema golu pogodila je lopta u ruku Radeljića, a Duje Strukan je nakon pregleda snimke dosudio penal. Siguran s 11 metara bio je Duje Čop.

Nismo vidjeli dugo ništa od Rijeke, izdvaja se pokušaj Stjepana Radeljića u 83. minuti, no nije udarac bio najprecizniji. I onda sedam minuta kasnije stiglo je poravnanje. Ubacio je Amer Gojak, visoko skočio Ivan Smolčić i glavom loptu skrenuo u mrežu.

U sudačkoj nadoknadi Janković je imao još dva pokušaja, a drugi je bio itekako opasan, ali Šubarić je sjajno reagirao i obranio. test