Sjajan dvoboj u Puli završio remijem, branitelj naslova krenuo visokom pobjedom

Petar Jenjić • petak, 18.10.2024.

Odigrane su prve dvije utakmice prvog kola SuperSport HMNL-a. Futsal Dinamo visoko je slavio protiv Aurelije, dok su Stanoinvest Futsal Pula i Rijeka odigrali bez pogodaka...

Krenula je nova sezona SuperSport HMNL-a i do prve pobjede stigao je branitelj naslova Futsal Dinamo koji nije imao problema protiv novaka u ligi, vinkovačke Aurelije. Slavio je sa 6:1¸

Igraj na SuperSport HNL na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

U prvih devet minuta već smo vidjeli četiri pogotka. Domaćin je poveo golom Nikole Gudasića, na 2:0 povisio je Matej Horvat, rezultat je smanjio Romeo Sušac, da bi na 3:1 poentirao ponovno Gudasić.

Bio je to ujedno i konačan rezultat prvog poluvremena, da bi u nastavku Dinamo postigao još tri pogotka. Prvo je zabio Mateo Mužar, na njega se nadovezao Gudasić za svoj hat-trick, dok je konačan rezultat postavio Luka Čop.

Odlična je bila utakmica Stanoinvest Futsal Pule i Rijeke, a dvoboj je završio remijem. I jedni i drugi jednom su napravili prokret, ali ipak je na kraju završilo 3:3.

Već nakon 16 sekundi igre Rijeka je došla do prednosti, zabio je Đorđe Rosić. Bio je to savršen ulazak u novu sezonu. Više toga vidjeli smo od Puljana tijekom prvog poluvremena, ali sjajan je bio Carlo Berković.

Ipak, vratar Rijeke kapitulirao je u 18. minuti dva puta. Prvo je zabio Wendell uz malo sreće, a nakon njega i Bepo Paus koji je golom okrunio odlično odigrano prvog poluvrijeme.

Međutim, drugo poluvrijeme donijelo je još jedan preokret, ovoga puta na stranu Riječana. Mihael Matijević poravnao je u 25. minuti, a odmah nakon toga David Mataja oštro je prigovarao sucima i brzo zaradio dva žuta kartona.

Tri minute kasnije Luka Suton šokirao je domaće navijače i poentirao za 2:3 gostiju. Ipak, Wendell je svojim drugim pogotkom donio bod domaćinu i kada se sve zbroji i oduzme, zaslužena podjela bodova. test