Gol Kramarića u pobjedi Hoffenheima, Bayer Leverkusen preokrenuo Eintracht

Petar Jenjić • subota, 19.10.2024.

Odigrano je pet utakmica sedmog kola njemačke Bundeslige u terminu od 15:30 sati. Posebno se izdvaja pogodak Andreja Kramarića za Hoffenheim koji je na domaćem terenu bio bolji od Bochuma...

Bayer Leverkusen - Eintracht Frankfurt 2:1

Najzanimljivija utakmica u ovom programu svakako je bio dvoboj Bayer Leverkusena i Eintrachta, a na koncu je nakon preokreta slavio domaćin rezultatom 2:1

Igraj na njemačku Bundesligu na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Već u prvih 15 minuta vidjeli smo dva kaznena udarca, po jedan sa svake strane. Međutim, prvo je Victor Boniface loše izveo svoj, ali zato svoju priliku nije propustio Omar Marmoush koji je doveo goste u vodstvo od 0:1.

U 25. minuti domaćin je došao do poravnanja. Briljantna kombinacija, Martin Terrier bio je asistent, a loptu u mrežu poslao je Robin Andrich. Rezultat se do poluvremena nije promijenio.

Domaćin je kompletirao preokret u 72. minuti kada je slabu obranu protivničkog vratara iskoristio Boniface i iz blizine zabio za 2:1.

Igor Matanović nije nastupio za goste.

Hoffenheim - Bochum 3:1

Prvenstvenim pobjedama vratio se Hoffenheim koji je pred svojim navijačima bio bolji od Bochuma rezultatom 3:1. Gosti ostaju na samo jednom osvojenom bodu.

Već u 11. minuti susreta Hoffenheim je stigao do prednosti. Loša reakcija protivničke obrane, igrač Bochuma "asistirao" je Andreju Kramariću koji se sjurio prema golu i matirao protivničkog vratara. Ovo mu je bio peti prvenstveni pogodak sezone.

Hrvatski nogometaš odigrao je sjajno prvo poluvrijeme, tijekom kojeg je još imao dvije odlične prilike. Prvo je pogodio gredu, a zatim mu je jako dobro obranio Patrick Drewes.

Činilo se da je domaćin podebljao prednost u 50. minuti, ali pogodak Mariusa Bultera poništen je zbog zaleđa. Ipak, isti igrač došao je do svog trenutka 15 minuta kasnije kada je ipak poentirao za 2:0.

U 66. minuti za goste je ušao Cristian Gamboa, a deset minuta kasnije poentirao za smanjenje zaostatka. Mogli su gosti do poravnanja u 88. minuti, ali Oliver Baumann obranio je kazneni udarac Lukasu Daschneru. Pobjedu domaćina potvrdio je u sudačkoj nadoknadi Haris Tabaković.

Jakov Medić nije nastupio za goste, Kramarić je odigrao do 92. minute kada ga je zamijenio Diadie Samassekou.

Freiburg - Augsburg 3:1

S dobrim nastupima ove sezone nastavlja Freiburg koji je lako na domaćem terenu slavio protiv Augsburga rezultatom 3:1 i ugurao se pri vrh ljestvice. S druge strane, Augsburg ostaje na samo sedam bodova iz isto toliko utakmica.

Domaćin je poveo u 34. minuti susreta nakon krasnog udarca Vincenza Grifa s 18 metara. Samo tri minute kasnije korner za Freiburg, ubacio je Grifo, a na prvoj stativi bio je Philipp Lienhart i glavom skrenuo loptu u mrežu.

U samom finišu prvog poluvremena Nediljko Labrović primio je još jedan pogodak iz daljine, ovoga puta sjajno je pogodio Christian Gunter. Zaostatak je u 65. minuti smanjio Phillip Tietz.

Kristijan Jakić zamijenjen je na poluvremenu kod gostiju.

Mainz - RB Leipzig 0:2

Do nove pobjede stigao je RB Leipzig koji je slavio na gostovanju kod Mainza s 0:2 i tako barem privremeno skočio samostalno na prvo mjesto ljestvice.

Gosti su poveli u 20. minuti nakon što je Xavi Simmons krasno prošao kroz obranu i onda poslao loptu kroz noge Robinu Zentneru. Na 0:2 povisio je Willi Orban koji je iz blizine skrenuo loptu u gol nakon odbijanca.

Borussia Mönchengladbach - Heidenheim 3:2

Golijadu smo vidjeli u Mönchengladbachu gdje je domaća Borussia došla do pobjede protiv Heidenheima od 3:2 i tako se sa spomenutom ekipom izjednačila na ljestvici s devet bodova.

Gosti su poveli u 12. minuti kada je odbijanac u mrežu pospremio Leo Scienza. Deset minuta kasnije Borussia je poravnala, strijelac je bio Ko Itakura, a u 62. minuti preokret je kompletirao Tim Kleindienst krasnim udarcem petom.

Isti igrač zabio je za 3:1 iz kaznenog udarca u 75. minuti. Samo pet minuta kasnije penal je dobio i Heidenheim, a zaostatak je smanjio Marvin Pieringer.