SuperSport HNL, 10. kolo, 19.10.2024, 18:30 h, Pula, Aldo Drosina
Suci: Dario Bel (Osijek), Kruno Šarić (Županja), Bruno Geller (Sveti Ivan Zelina)
Sandro Kulenović 80' (11m)
Dinamo

Novi kiks Dinama, nije mu bio dovoljan niti igrač više za preokret u Puli

Branimir Korać • subota, 19.10.2024.

Dinamo je upisao kiks u Puli, prosuo je bodove na gostovanju kod Istre remiziravši 2:2. Bilo je to dosta loše izdanje Modrih koji su podbacili u svakom segmentu i više od boda nisu niti zaslužili. Na kraju su stvorili pritisak, ali bez nekog jasnog plana i Istra se lakoćom obranila...

Dosta loše izdanje Dinama na Aldu Drosini i prokockana dva boda. Ponovno je Dinamo odigrao jednu od onih "svojih utakmica" u kojima nastupa u drugoj brzini više se nadajući da će se nešto dogoditi nego što nešto poduzima da se dogodi.

Igraj na utakmice SuperSport HNL-a na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Istra je bila puno agresivnija, poduzetnija i konkretnija, a prava slika Dinamovog izdanja u ovom susretu je posljednjih 10-15 minuta tijekom kojih su Modri potpuno bez ikakve ideje samo nabacivali loptu u 16 metara, a Istrini braniči su kao na treningu sve te lopte izbacivali van. Bez ikakvog pokušaja odigravanja nekakve akcije, kretanja pa makar u 16 metara, da ne govorimo o udarcima izvana kojih nije bilo.

Od početka susreta Zagrepčani su izgledali sterilno pa i nezainteresirano. Istra je prijetila uglavnom preko Lawala koji je imao dosta lošu završnicu i nije uspio posebno zabrinuti Zagorca.

Dinamov prvi konkretan pokušaj stigao je tek u 24. minuti kada je izvana opalio Ristovski, ali lopta nije išla u okvir gola.

S vremenom je i sve više rasla nervoza na travnjaku na obje strane, Dario Bel se u svemu tome malo i pogubio, a na odmor je zadovoljnija otišla Istra koja je ipak u prvom poluvremenu stigla do vodstva.

Gol je stigao u 43. minuti. Dobar napad domaćina i malo sreće, Torrente je lagano skrenuo loptu koju je Heister pokušao prebaciti, ona je došla do Lisice koji gađa u bliži kut za vodstvo domaćina.

Očekivalo se da će se Dinamo trgnuti u drugom dijelu i bilo je to bolje nakon izrazito lošeg prvog poluvremena, ali ništa posebno bolje.

U 52. minuti Dinamo je došao do poravnanja, ubacio je Stojković, a Ademi je glavom lijepo pogodio za 1:1.

Međutim već u sljedećoj minuti Istra dolazi do pogotka i nove prednosti. Gagua je dobio loptu u 16 metara, bio je zatvoren pa pronalazi usamljenog Beyatta koji lijepo zabija od vratnice za 2:1.

Deset minuta kasnije Istra ostaje s igračem manje nakon drugog žutog kartona Kellera, ali Dinamo nije znao iskoristiti brojčanu nadmoć.

Došli su Modri do poravnanja u 80. minuti iz kaznenog udarca preko Kulenovića nakon što je Majkić srušio Petkovića.

Do kraja susreta Dinamo je prijetio rušenjem nekog rekorda po broju besmislenih i identičnih pokušaja ubacivanja lopte u 16 metara i Istra se uspješno obranila te uzela bod. test