Bundesliga, 7. kolo, 19.10.2024, 18:30 h
Bayern 4:0 Stuttgart
Stuttgart

Kaneov show za uvjerljivu pobjedu Bayerna protiv aktualnog doprvaka

HINA, Mario Borko • subota, 19.10.2024.

U derbiju sedmog kola njemačke Bundeslige, Bayern je na svom terenu uvjerljivo slavio protiv Stuttgarta koji je veći dio utakmice bio odolijevao pritisku Bavaraca, da bi se na samom kraju potpuno raspao. Harry Kane došao je do prvog hat-tricka ove sezone...

Engleski napadač Harry Kane postigao je svoj prvi bundesligaški hat-trick u ovoj sezoni, a Bayern je na Allianz Areni svladao Stuttgart s 4:0 u sedmom kolu Bundeslige i vratio se na čelo ljestvice.

Igraj na njemačku Bundesligu na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Stuttgart se dobro držao u prve dvije trećine utakmice i do promašene prilike Josha Vagnomana u 55. minuti bio ravnopravan suparnik, da bi se u posljednjih 30 minuta utakmice gostujuća obrana raspala pod naletima Bavaraca, a da nije bilo raspoloženog vratara Alexandera Nübela pobjeda domaće momčadi mogla je biti i uvjerljivija.

Gostujuća vrata otključao je Harry Kane dalekometnim preciznim prizemnim udarcem u 57. minuti. U 61. i 80. minuti kapetan engleske reprezentacije bio je na pravom mjestu nakon odbijenih lopti i lakoćom ih pospremio u mrežu, s time da je pogodak iz 80. minute sporan zbog Saneovog zaleđa u začetku akcije, na koju nije reagirala VAR soba.

Bayernovu pobjedu dodatno je začinio Kingsley Coman pogotkom u 89. minuti.

Bayern i RB Leipzig imaju po 17 bodova nakon sedam kola, a Bavarci su na vrhu ljestvice zbog bolje gol-razlike. Freiburg je treći s 15 bodova. Stuttgart je pao na devetu poziciju s devet bodova. test