Mario Pašalić zabio u pobjedi Atalante, potop Rebićevog Leccea

Petar Jenjić • nedjelja, 20.10.2024.

Odigrane su tri utakmice osmog kola talijanske Serie A. Mario Pašalić zabio je za Atalantu u pobjedi kod Venezije, dok je Lecce Ante Rebića potopljen od Fiorentine...

Venezia - Atalanta 0:2

Do nove pobjede stigla je Atalanta koja je danas slavila u gostima kod Venezije s 0:2 i ostavila je prikovanu za dno ljestvice.

Igraj na Serie A na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Mario Pašalić našao se na pravom mjestu u pravo vrijeme, u sedmoj minuti, i zabio na asistenciju Matea Reteguija. Tako je stigao do 50. gola u Serie A i time postao najbolji hrvatski strijelac u cijelom natjecanju (50), prestigavši Ivana Perišića.

Početkom drugog poluvremena Atalanta je podebljala prednost, zabio je Mateo Retegui prekrasnim lobom za svoj šesti pogodak u zadnje četiri utakmice, bilo u klubu, bilo u reprezentaciji.

Rezultat se do kraja više nije promijenio, a Pašalić je odigrao cijeli susret za momčad iz Bergama.

Lecce - Fiorentina 0:6

Glatku pobjedu upisala je Fiorentina koja je već nakon prvog poluvremena odradila posao na gostovanju kod Leccea i slavila rezultatom 0:6. Domaćinu je ovo bio četvrti uzastopni poraz.

Gosti su poveli u 20. minuti, Edoardo Bove ostavio je na 18 metara loptu za Danila Cataldija koji je odlično odmjerenim udarcem matirao protivničkog vratara. Svoju dobru igru Fiorentina je potvrdila novim pogotkom u 34. minuti, zabio je Andrea Colpani.

Priči je praktički bio kraj već na kraju prvog poluvremena. Prvo je Antonino Gallo zaradio crveni karton, a nakon toga i Cataldi sjajno pogodio iz slobodnog udarca za 0:3.

Na poluvremenu iz igre je izašao Ante Rebić. Svoj drugi pogodak na susretu postigao je i Colpani u 54. minuti, a gosti su samo nastavili puniti protivničku mrežu. U 61. minuti za 0:5 zabio je Lucas Beltran, a u 72. se u strijelce upisao i Fabiano Parisi, šest minuta po ulasku u igru.

Marin Pongračić nije bio u kadru zbog ozljede.

Empoli - Napoli 0:1

Do nove pobjede stigao je Napoli koji je na neugodnom gostovanju kod Empolija slavio s 0:1 i tako se vratio na prvo mjesto ljestvice. Sada ima 19 bodova, tri više od Juventusa i pet više od Intera koji ima i utakmicu manje.

Napoli je do vodstva stigao u 63. minuti iz kaznenog udarca kojeg je sigurno realizira Kviča Kvarackelija, a kako se kasnije pokazalo, bio je to jedini pogodak na susretu. test