Werder napravio preokret, Holstein Kiel i dalje čeka na prvu pobjedu

Petar Jenjić • nedjelja, 20.10.2024.

Odigrane su dvije utakmice sedmog kola njemačke Bundeslige. Union Berlin slavio je kod Holstein Kiela, dok je Werder bio bolji od Wolfsburga...

Werder je napravio preokret na gostovanju kod Wolfsburga i upisao pobjedu od 2:4. Lovro Majer i dalje je van kadra danas poražene momčadi koja ostaje na sedam bodova. Ekipa iz Bremena ima četiri više.

Igraj na Bundesligu na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Wolfsburg je poveo pogotkom Tiaga Tomasa iz 19. minute susreta. Do kraja poluvremena obje momčadi napravile su prisilne izmjene zbog ozljeda, kod gostiju je izašao Anthony Jung, a kod domaćih Maximilian Arnold.

Međutim, gosti iz Bremena napravili su preokret. Prvo je u sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena zabio Mitchell Weiser, da bi u 51. poentirao i Felix Agu. U 67. na 1:3 je povisio Marvin Ducksch, a tek što je lopta krenula s centra izravan crveni karton zaradio je Patrick Wimmer zbog oštrog starta.

U 72. minuti Marco Grull je iskoristio činjenicu da je Wolfsburg ostao s igračem više i zabio za 1:4, ali sedam minuta kasnije Joakim Maehle smanjio je zaostatak domaćina.

U ranije odigranoj utakmici, Union Berlin stigao je do druge uzastopne pobjede. Na gostovanju kod Holstein Kiela slavio je s 0:2 i domaćina ostavio na samo dva osvojena boda.

Gosti su poveli u 18. minuti kada je svom tek drugom bundesligaškom startu poentirao Aljoscha Kemlein. Kako ne bi bilo nikakve dvojbe oko konačnog pobjednika pobrinuo se Tom Rothe u 89. minuti na asistenciju Laszla Benesa.