SuperSport HNL, 10. kolo, 20.10.2024, 18:30 h, Gradski stadion Varaždin
Suci: Oliver Romić (Osijek), Goran Pataki (Đakovo), Ivan Janić (Ilok)
Marko Kolar 55'
Gorica

Carević krenuo porazom, Varaždin bolji i zasluženo došao do pobjede

Branimir Korać • nedjelja, 20.10.2024.

Zanimljiv je bio posljednji susret desetog kola SuperSport HNL-a. Varaždin je ugostio Goricu na čijoj je klupi debitirao Mario Carević, a domaćin je potpuno zasluženo odnio pobjedu 2:1...

Mario Carević debitirao je na klupi Gorice, ali nije uspio izbjeći poraz. Goričani su gostovali kod Varaždina koji je odnio zasluženu 2:1 pobjedu.

Igraj na utakmice SuperSport HNL-a na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Novi trener Gorice nikako nije mogao biti zadovoljan nastupom svoje momčadi u prvih 45 minuta ovog susreta, možda je to bilo i najlošijih Goričinih 45 minuta ove sezone.

Varaždin je bio puno bolji, Gorica kao da se nije pojavila. No u drugom dijelu Carević je povukao neke promjene i odmah je sve izgledalo kudikamo bolje.

Varaždinci su krenuli vrlo dobro i odmah su prijetili Luka Mamić i Poldrugač, ali Banić je izašao na kraj s tim udarcima.

U 19. minuti Varaždin je poveo. Šego je odlično donio loptu do kaznenog prostora i proigrao Mamića koji petom skreće loptu idealno za dotrčalog Mitrovskog, a on zabija za 1:0.

Do kraja prvog dijela Varaždin je mogao i povećati prednost i nitko ne bi mogao reći da je nezasluženo. Dobre situacije imali su Poldrugač i Šego, ali nisu zabili.

Odmah na početku drugog poluvremena Varaždin je stigao do vodstva i stavio Goricu u još veće probleme.

U 51. minuti odlična lopta Šege na desnu stranu za Maglicu koji ubacuje u sredinu, Mitrovski je skreće, lopta dolazi do Luke Mamića koji puca, a Banić je nije uspio zadržati i ona mu bježi u mrežu.

Samo četiri minute kasnije Goričani vraćaju nadu u povratak. Bio je to prvi ozbiljniji napad Goričana, Pajaziti je lijepo gurnuo loptu za utrčalog Štigleca koji je šalje u peterac, a tamo je Kolar koji lakoćom zabija za 2:1.

Očekivao se pritisak Gorice, ali u nastavku susreta Varaždin je bio bliži trećem nego Gorica drugom golu. Imali su domaćini nekoliko zanimljivih situacija, ali mreže se više nisu tresle. test