Bundesliga, 8. kolo, 25.10.2024, 20:30 h
Mainz 05
Mainz 05 1:1 Borussia M'gladbach
Borussia M'gladbach

U susretu Mainza i Mönchengladbacha sve najvažnije dogodilo se u dvije minute, Vidovića ni na mapi

Mario Borko • petak, 25.10.2024.

U prvom susretu osmog kola Bundeslige, Mainz je na domaćem trenu remizirao s Borussijom Mönchengladbach. Sve najvažnije dogodilo se u dvije minute drugog dijela, a obje su momčadi ostale na sredini ljestvice...

Odigrana je prva utakmica osmog kola njemačke Bundeslige. U susretu koji nije obilovao velikim prilikama, a sve najvažnije dogodilo se u dvije minute, Mainz i Borussija Mönchengladbach odigrali su 1:1 i tako podijelili bodove.

Igraj na utakmice Bundeslige na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

U prvom dijelu Mainz je bio osjetno bolji, gosti su ostali na samo jednom udarcu, a domaćini su ih uputili 11. Bolju igru Nullfünferi su okrunili u 55. minuti. Nakon kombinacije na desnoj strani, Paul Nebel se lijepo okrenuo, ubacio, a Stefan Lainer je katastrofalnom reakciju loptu skrenuo u vlastitu mrežu.

Još se nije stišalo oduševljenje domaćih navijača, a Borussija se vratila u igru. Franck Honorat je odlično ubacio s desne strane, a Tim Kleindienst fenomenalno glavom zabio za 1:1.

Do kraja se rezultat nije mijenjao, Maxim Leitsch je imao najbolju priliku za Mainz u 81. minuti, ali je iz blizine pucao malo iznad vrata. Za Nullfünfere je ovo treći remi ove sezone, imaju dvije pobjede i nalaze se na 12. mjestu s devet bodova.

Mönchengladbach je nakon tri pobjede i četiri poraza, upisao prvi remi i s bodom više od Mainza nalazi se na devetom mjestu. U idućem kolu dočekuje Werder Bremen, a Mainz ide u goste Freiburgu. Prije toga, tijekom tjedna igra se DFB kup u kojem Mainz dočekuje Bayern, a Borussija gostuje kod Frankfurta.

Loša vijest iz hrvatske perspektive je ta što Gabriela Vidovića ovoga puta nije bilo ni na klupi. Bivši igrač Dinama, koji je trenutno na posudbi iz Bayerna, u prošlom je kolu debitirao odigravši posljednje tri minute na gostovanju kod Leipziga.

Stigao je u Mainz krajem kolovoza, a do sad je bio na klupi ili izvan sastava. Ovaj put ponovno nije ušao u zapisnik. Pred mladim hrvatskim reprezentativcem su teški dan i pitanje je hoće li nakon zime i dalje ostati u Mainzu ili će tražiti neku novu opciju. test