Povratak Majera, Labrović zaustavio Borussiju, Bayeru samo bod u Bremenu

Branimir Korać, HINA • subota, 26.10.2024.

Subotnji program u Bundesligi nije bio sretan za goste. Niti jedna pobjeda za gostujuće momčadi koje su upisale dva remija i tri poraza. U akciji su bili i hrvatski reprezentativci, vratio se Lovro Majer, a zvučnu pobjedu upisali su Nediljko Labrović i Kristijan Jakić...

U dvoboju osmog kola Bundeslige Augsburg je kod kuće iznenadio Borussiju Dortmund s 2:1, dok je RB Leipzig domaćom pobjedom nad Freiburgom (3:1) opet preuzeo vrh.

Igraj na utakmice Bundeslige na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Augsburg je preokretom slavio protiv Borussije, uz veliki doprinos veznjaka Kristijana Jakića i vratara Nediljka Labrovića. Gosti su poveli golom Nizozemca Donyella Malena već u četvrtoj minuti, da bi bavarska momčad preokrenula golovima Francuza Alexa Claudea Mauricea (25, 50). Augsburg je pobjedom skočio na 11. mjesto, a Borussia je sedma.

Leipzig je također preokretom slavio protiv Freiburga i sada na vrhu ima tri boda više od Bayerna. Japanac Ritsu Doan doveo je Freiburg u vodstvo, a domaćini su u drugom poluvremenu dali tri gola preko Mađara Willyja Orbana, Nizozemca Lutsha Geertruide i Belgijca Loisa Opende.

Stuttgart je s 2:1 pobijedio Kiel, dok su St. Pauli i Wolfsburg, za koje je zadnjih deset minuta igrao Lovro Majer, odigrali 0:0.

Majer se tako vratio na travnjak i odigrao prvu utakmicu od kraja kolovoza kada je u pobjedi kod Kiela zaradio ozljedu gležnja u završnici prvog poluvremena.

U posljednjem susretu nedjeljnog programa Werder je ugostio Bayer Leverkusen i upisao remi 2:2. Dva puta su gosti vodili, bili su blizu pobjede, ali Werder se spasio i došao do boda.

Na odmoru je Bayer imao prednost nakon što je Victor Boniface pogodio za 1:0 i sve do 74. minute taj rezultat je stajao na semaforu.

Tada Werder poravnava preko Marvina Dukscha, ali već tri minute kasnije nesretni Felix Agu autogolom vraća prednost na stranu Bayera.

Kada se već činilo da će sva tri boda otputovati za Leverkusen, u 90. minuti Romano Schmid zabija za 2:2 i osigurava bod Werder. Bayeru je ovo već treći remi u posljednja četiri kola. test