City nastavio s pobjedama, Everton novim remijem baca u zaborav očajan početak sezone

Branimir Korać, HINA • subota, 26.10.2024.

U devetom kolu Premier lige nije nedostajalo drame, a susreti u Birminghamu i Liverpoolu odlučeni su u doslovno posljednjim sekundama. Everton i Bournemouth golovima u sudačkoj nadoknadi izbjegli su poraze...

Nogometaši Manchester Cityja svladali su u dvoboju devetog kola Premier lige na svom travnjaku Southampton s 1:0 i na vrhu su ljestvice s dva boda ispred Liverpoola.

Igraj na utakmice Premier lige na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Erling Haaland postigao je rani gol u petoj minuti za prvaka, koji se potom namučio za pobjedu na stadionu Etihad. Southampton je još uvijek bez pobjede u svojoj sezoni povratka u prvu ligu, te ima samo bod, ali je krajem prvog dijela Cameron Archer pogodio gredu. Haaland, koji je s 11 golova na vrhu ljestvice strijelaca lige, imao je niz promašaja u drugom poluvremenu.

Za City su cijelu utakmicu odigrali Joško Gvardiol i Mateo Kovačić.

U ostalim susretima bilo je uzbudljivo. Ipswich je kod Brentforda poveo s 2:0, domaćini su preokrenuli na 3:2, da bi Ipswich s igračem manje u 86. minuti preko Liama Delapa izjednačio. U 97. minuti Brian Mbuemo donosi pobjedu Brentfordu.

Aston Villa je golom Rossa Barkleya povela protiv Bournemoutha, da bi Evanilson u šestoj minuti nadoknade donio gostima bod. Brighton je vodio protiv Wolvesa 2:0 sve do 88. minute, kada su Ait Nouri i Matheus Cunha spriječili poraz gostiju.

Everton je nastavio seriju utakmica bez poraza. Nakon što je u prva četiri kola upisao isto toliko poraza, u narednih pet kola nije niti jednom poražen.

Danas je poraz izbjegao pogotkom u 94. minuti kada je Beto izjednačio na 1:1 protiv Fulhama koji je vodio pogotkom Iwobija od 61. minute. test