SuperSport HNL, 11. kolo, 27.10.2024, 16:00 h, Stadion u Maksimiru
Suci: Patrik Kolarić (Čakovec), Alen Jakšić (Split), Luka Pajić (Rijeka)
Jorge Santos Fortes Hernani 54'
Osijek

Dinamova mreža ponovno puna, Osijek slavio na Maksimiru!

Branimir Korać • nedjelja, 27.10.2024.

U odličnoj utakmici Osijek je upisao veliku pobjedu u Zagrebu protiv Dinama. Modri su ponovno bili jako loši u fazi obrane, Osječani su ih iskažnjavali i na kraju svladali s 4:2 uz dva gola Jakupovića te po jedan Hernanija i Juršića. Dinamu nisu pomogla dva gola Pjace...

Odličnu utakmicu odigrali su Dinamo i Osijek, a Osječani na kraju mogu biti puno zadovoljniji. Slavili su s 4:2, dobro su koristili svoje prilike, imali su Malenicu kada je trebala pomoć, a još jednom je Dinamo u fazi obrane bio loš i to nije slučajno jer uzorak više nije mali.

Igraj na utakmice SuperSport HNL-a na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Već u šestoj minuti Modri su mogli povesti. Baturina je pronašao Pierre-Gabriela, on vraća u sredinu za Kulenovića koji iz blizine glavom puca preko gola.

Tri minute kasnije uzvraća Osijek. Ubačena je lopta za Jakupovića koji puca iz prve s 11-12 metara, lopta pogađa u blok, odbija se do Omerovića koji gađa prema suprotnom kutu nekoliko centimetara neprecizno.

I onda se otvara, Dinamo dolazi do vodstva. Lijepa akcija Modrih, Kulenović je dao loptu na desnu stranu za Pierre-Gabriela koji nabacuje u sredinu gdje Pjaca glavom posprema loptu u mrežu.

Tek što se krenulo s centra Dinamo je imao zicer i tko zna kako bi se sve rasplelo da je Baturina pogodio za 2:0, išao je na Malenicu, ali Jelenić je u posljednji trenutak sjajno reagirao.

Kazna je stigla vrlo brzo. Lijepa i uigrana akcija, Hernani je izvodio slobodni udarac, svi su očekivali centaršut, a onda se Jakupović izvukao naprijed, dobio nisku loptu i pogodio iskosa za 1:1.

Dinamo je ponovno krenuo po pogotke, ali sada ga je Malenica zaustavljao čudesnim obranama. Prvo je refleksno nogom obranio pokušaj Kulenovića, a zatim je skinuo i dobar udarac Baturine iz kaznenog udarca s desne strane.

Osječani su bili vrlo uspješni u svojim napadima i nakon Dinamovih promašaja, dolazio je pogodak na drugoj strani. Opet nonšalancija u Dinamovoj obrani, izgubljena lopta na 30-ak metara, uzeo ju je Jurišić, sjurio se u 16 metara i onda krasno pogodio u bliže rašlje.

Na odmor se tako otišlo uz vodstvo Osijeka 2:1, a odmah na početku drugog dijela Dinamo dolazi do novog pogotka.

Špikić je slao loptu u sredinu, ona se sretno odbila od dvojice Osječana i došla je do Pjace koji je sam pred Malenicom i rutinski zabija.

I ponovno Osijek brzo zabija. Baturina je izgubio loptu na sredini, Dantas krasno pronalazi Hernanija koji bježi sporom Mmaeeu, ulazi u 16 metara i lijepo pogađa u suprotni kut.

Uslijedio je novi pritisak Dinama koji se ponovno morao vraćati iz minusa. Međutim Osijek se vrlo dobro branio, Dinamovi igrači postajali su sve nervozniji i nestrpljiviji i teško su dolazili do prilika.

Na drugoj strani sijevnula je u završnici kontra, Nevistić ruši Bukvića i dosuđen je kazneni udarac. Izveo ga je krasno Jakupović koji panenkom vara Nevistića i podiže na 4:2.

Iako je bilo devet minuta nadoknade, Dinamo nije zaprijetio i Osijek je odnio ogromnu pobjedu. test