SuperSport HNL, 11. kolo, 27.10.2024, 18:30 h, Gradski stadion Velika Gorica
Suci: Ante Čulina (Zagreb), Luka Pušić (Zagreb), Ivan Starčević (Bjelovar)
1:0(0:0) Istra 1961
Istra 1961

Adut s klupe drugi put ove sezone donio sva tri boda Gorici

Branimir Korać • nedjelja, 27.10.2024.

Goričani još jednom ove sezone slave Martina Šlogara. Krilni napadač Goričana još jednom je ušao u igru i bio čovjek odluke, postigao je jedini pogodak na susretu i osigurao Gorici sva tri boda.

Mario Carević upisao je prvu pobjedu otkako je sjeo na klupu Gorice. Nakon velike borbe njegova momčad svladala je Istru 1961 s 1:0.

Igraj na utakmice SuperSport HNL-a na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Prvu priliku na susretu imali su gosti iz Pule i to odličnu. U osmoj minuti Lisica je odlično pronašao Gaguu koji je u jako dobroj poziciji, ali puca pokraj gola.

Netom prije te prilike dodatni problemi za Goricu, Pajaziti je zaradio ozljedu zbog koje je morao napustiti igru i čini se da ga neko vrijeme neće biti na travnjaku.

Uslijedilo je razdoblje igre između dva kaznena prostora, a Gorica je prvi put zaprijetila tek u 27. minuti. Marko Kolar pucao je s nekih 17 metara, ali pokraj vratnice.

Bilo je to bolje razdoblje u igri Gorice, imao je i Ndockyt sjajnu priliku nakon kombinacija s Kolarom, pa je i Kolar krasno gađao u 35. minuti gornji kut, ali promašio je za nekoliko centimetara.

U sudačkoj nadoknadio prvog dijela puno sreće za domaćina.Marešić je dobio povratnu loptu na desetak metara, dobro je pucao, ali pogodio je vratnicu. Banić tu ne bi imao nikakve šanse.

U prvih 15 minuta drugog dijela nije bilo prilika, a onda Majkić spašava Istru. Prvo je pucao Dju, zatim i Štiglec, ali vratar gostiju bio je spreman na to.

Istra je na travnjaku izgledala nešto konkretnije i u 72. minuti imala je novu veliku priliku. Lisica je dobro izvrtio čuvara, pucao je s nekih 15 metara, ali pogodio je vratnicu.

U 84. minuti Gorica dolazi do vodstva. Martin Šlogar uzeo je loptu Gagui, sjurio se u kazneni prostor i onda lijepo pogodio za vodstvo.