Ćaleta-Car igrao u remiju Lyona, PSG glatko slavio kod Marseillea

HINA, Petar Jenjić • nedjelja, 27.10.2024.

Danas je odigrano preostalih pet utakmica devetog kola francuske Ligue 1. Izdvajaju se: pobjeda PSG-a na gostovanju kod Marseillea, remi Lyona i Auxerrea, kao i prvi poraz Monaca ove sezone...

PSG je stigao do nove prvenstvene pobjede i ostao usamljen na vrhu nakon devetog kola Ligue 1. U derbiju kola slavio je na gostovanju kod Marseillea s 0:3.

Igraj na nogometne utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Gosti su poveli u sedmoj minuti susreta kada je odbijanac u mrežu pospremio Joao Neves. Nakon šest asistencija, ovo mu je prvi pogodak za klub u ovoj sezoni. Dodatan problem Marseilleu stigao je u 21. minuti kada je izravan crveni karton zaradio Amine Harit.

Horor za Marseille se nastavio i dalje. U 29. minuti Leonardo Balerdi zabio je autogol za 0:2 Parižana, da bi deset minuta kasnije Bradley Barcola poentirao za 0:3 na asistenciju Ousmanea Dembelea.

U susretu devetog kola francuskog nogometnog prvenstva Nica je pobijedila Monaco s 2:1 nanijevši prvi poraz momčadi iz Kneževine ove sezone.

Monaco je poveo u 39. minuti golom Breela Embola, no u prvoj minuti nadoknade izjednačio je Evann Guessand.

U posljednjim trenucima prvog dijela gosti su ostali s igračem manje nakon što je isključen Vanderon zbog dva žuta kartona sakupljena u deset minuta.

U nastavku susreta Nica je iskoristila igrača više postigavši u 71. minuti gol odluke, a strijelac je bio Gaetan Laborde.

"Fenjeraš" Montpellier upisao je novi poraz, ovog puta na svom travnjaku je izgubio od Toulousea s 0:3. Gosti su već nakon osam minuta vodili s 2:0 golovima Zakarije Boukhala, a pobjedu je potvrdio Joshua King u 27. minuti.

U ranije odigranom susretu Lyon je na svom Groupama stadionu odigrao 2:2 protiv Auxerrea, a za domaći sastav je nastupio hrvatski nogometaš Duje Ćaleta-Car.

Lyon je vodio 1:0 i 2:1, ali se Auxerre oba puta vratio osvojivši važan bod.

Gruzijac Georges Mikautadze je doveo Lyon u vodstvo iz jedanaesterca u sudačkoj nadoknadi prvog dijela. Izjednačio je Sinaly Diomande u 47. minuti, da bi Mikautadze svojim drugim golom na utakmici u 62. minuti doveo Lavove do nove prednosti. Konačnih 2-2 postavio je Hamed Junior Traore u 72. minuti.

Ćaleta-Car je odigrao cijeli susret za Lyon koji je ovim rezultatom prekinuo niz od tri uzastopne ligaške pobjede. S druge strane Auxerre je prvi put spojio dva ligaška kola bez poraza nakon što je prošlog vikenda porazio Reims rezultatom 2:1.