Barca izjednačila, Mršić 10 poena

Ivan Varat • petak, 05.05.2000.

U četvrtak su igrane i četvrte četvrtfinalne utakmice ACB španjolske košarkaške lige. Unicaja Malaga nije iskoristila veliku priliku da pred svojom publikom izbaci veliku Barcelonu. Iskusna i jaka Barca pobijedila je sa 21 razlike, te se sada u subotu igra masjtorica, ali u Barceloni i teško će sada Unicaja ponovno iznenaditi Katalonce. U utakmicu je Unicaja ušla dobro, te povela 21:14, no do poluvremena Barca preuzima minimalnu prednost - 27:28. U drugom dijelu pak totalna katastrofa za domaćine, kod rezultat 34:36, Goldwire pogađa tri trice za redom, te Gurović i Alston postavljaju krajnjih 52:73. Veljko Mršić za 36 je minuta ubacio 10 poena (šut 2-6) uz 5 skokova i 2 asistencije.

U preostalom susretu Tau Ceramica je pobijedila Caja San Fernando 83:62 i sa omjerom 3-1 ušla u poluzavršnicu.