3. Finska 1-1-1(9-7) 3
4. Kanada 1-0-2(9-7) 2
5. Norveška 1-0-2(5-16) 2
6. Italija 0-0-3(4-21) 0

Hokejaška reprezentacija Švicarske trebala je biti "kanta za napucavanje" velikih reprezentacija na njihovom putu do medalja na svjetskom prvenstvu A-skupine hokeja na ledu u ruskom St.Petersburgu. Nitko nije slutio da će upravo Švicarci biti "kost u grlu" zvijezdama nabijenoj ruskoj reprezentaciji, koju je današnjim neočekivanim remijem protiv dosad nezaustavljive Švedske i teoretski izbacila iz kombinacija za četvrtfinale. Junak dana za Švicarce bio je vratar Reto Pavoni koji je sakupio čak 34 obrane! Šveđani su napadali iz svih oružja, ali su uspjeli spasiti bod tek četiri minute do kraja, pogotkom Kristiana Huseliusa s igračem više. Strijelac za švicarsko vodstvo je u 7.minuti posljednje trećine bio Thomas Ziegler. Švicarci su, iako je odnos udaraca na gol bio 35-9 u korist Švedske, zbog velike požrtvovnosti sasvim zaslužili ovaj, za njih zlata vrijedan, bod.

Slovačka je u drugoj utakmici današnjeg programa potpuno uništila dosada uvijek čvrstu Norvešku, ponajviše zahvaljujući uspješnoj realizaciji igrača više. Početkom druge trećine Slovaci su već imali 4-0, a u zadnjem periodu igre s još pet pogodaka potvrđuju rezultatski brodolom Norvežana. Dvaput su poentirali Miroslav Satan i Peter Bartos, a po jednom Lubomir Sekeras, Michal Handzus, Miroslav Hlinka, Peter Pucher i Vlastimil Plavucha, dok je za Norvežane pogodio Trond Magnussen.