NBA: Pobjede Miamia, Blazersa i Lakersa

Bojan Poturica • ponedjeljak, 08.05.2000.

Los Angeles Lakersi lako su pobijedili Phoenix Sunse u njihovom prvom međusobnom ogledu u drugome krugu doigravanja. U prvoj četvrtini činilo se da će se Lakersi morati namučiti, no tada su se probudili Shaquille O,Neal (37 koševa, 14 skokova, 4 blokade) i Kobe Bryant (25 koševa, 6 skokova, 3 blokade, 3 ukradene lopte) te donijeli Lakersima prednost od 5 koševa na poluvremenu. Na kraju treće četvrtine već je bilo 15 koševa razlike. Ključan razlog pobjede bila je odlična obrana Kobea Bryanta na Jasonu Kidd (3 koša, 7 skokova i asistencija, 5 izgubljenih lopti). Penny Hardaway (25 koševa) je bio najbolji kod Sunsa.

Portland je u prvome susretu kojeg je igrao u svome Rose Gardenu pobijedio Utah Jazz. Šestorica igrača zabila su 10 i više koševa, a među njima prednjačio je Scottie Pippen (20 koševa, 5 skokova, 3 osvojene lopte). Kod Jazzera je najbolji bio Karl Malone (22 koša, 8 skokova).

U prvoj utakmici polufinala Istočne konferencije, Miami je velikom mukom svladao New York Knickse. No ipak, dečki Pata Rilleya došli su do pobjede ponajviše zahvaljujući Alonzo Mourningu (26 koševa, 6 skokova) koji je ubacio zadnjih 8 koševa. Kod Knicksa je prednjačio Allan Houston (21 koš).

Svi rezultati: Miami - New York 87-83 (1-0), Portland - Utah 94-75 (1-0), LA Lakers - Phoenix 105-77 (1-0).

Danas navečer igraju: Indiana - Philadelphia (1-0).