Vukovar 91 - Zagreb: Sve oči uprte u Sabor

Gledatelja: 300 Suci: Vice pavić (Split), Ivica Kolak (Osijek), Branko Kožarac (Samobor).

Vukovar 91: Balić 6.5, I. Vuka( od 81. M. Vuka - ), Dadić 6, Jozinović 6, Marjanović 6, Sesar 6, Tokić 6, Drnasin 6.5 (od 81. Prce -), Bojko 6, Bijelić 6, Zela 6.5. Trener: Davor Mladina.

Zagreb: Lapić 6, Verhas 5.5, Rendulić 6, Vejić 6, Ilečić 5.5, Pirić 6(od 68. Stavrevski 6), Surać 6 (od 88. Šimić -), Kosić 6.5, Bule 6.5, Čaćić 5.5 (od 66. Lovrek 6), Banović 6. Trener: Ivo Šušak.

Strijelci: 1:0 - Zela (52); 1:1 - Bule (78)
Žuti kartoni: Bijelić (14) i Marjanović (28) za Vukovar 91; Banović (52) za Zagreb
Isključenja: Davor Mladina, trener Vukovara 91.

Već u prošlom kolu bilo je jasno kako Vukovar nema šanse da ostane u Ligi, gledajući matematički dio tablice. Onaj drugi dio, HNS-ov pogled na svijet, pripao bi Vukovarcima. Izvršni odbor ustraje u odluci da se najesen igra "Liga 16" čime bi Vukovar preko eventualnih kvalifikacija mogao izboriti ostanak u elitnom društvu.

Zagreb, naizgled nezaintersiran, doputovao je u Vukovar bez trenera Šuška koji danas ženi sina. No, ta nezainteresiranost i velik broj mladih igrača u igri ipak je bio samo minus na papiru, za razliku od igre prikazane na terenu u prvih 45 minuta.

Kosić je u desetoj minuti asistirao mladom Piriću, koji s ruba 16 metara pogađa stativu. Kosić je pokretač akcije i u 22. minuti, kada nakon asistencije za Bulea ovaj potonji puca pored gola. Na kraju prvog dijela Domagoj Kosić je opet u prvom planu. Odlično bježi vrataru Vukovara Baliću, no odlazi previše u stranu, tako da uspijeva pogoditi samo vanjski dio mreže.

Već početkom drugog dijela susreta, Bojko izvodi solu akciju, no od svega uspjeva izboriti samo udarac iz kuta.

1:0 - U 52. minuti vidimo prvi pogodak utakmice. Bojko je dodao za Drnasina, a ovaj upošljava Zelu, koji s lakoćom lobuje istrčalog Lapića.

U 75. minuti Tokić s 20 metara snažno puca po golu, no na mjestu je Lapić.

1:1 - Tri minute kasnije stiže izjednačenje. Neočekivano griješi iskusni Sesar nadomak vlasitog gola. U prvi plan iskače Bule, koji s lakoćom matira Balića.

Zbog ubacivanja posude s vodom u teren, isključen je trener domaćih, Mladina. Do kraja susreta rezultat se nije mijenjao. Je li ovo posljednja utakmica Vukovara 91 u Prvoj ligi, znat ćemo već u srijedu.