Butina: ”Ljudi moraju shvatiti...”
U izjavama Tomislava Butine jasno se moglo osjetiti iskustvo čovjeka koji zna koliko je rada potrebno uložiti da bi se osvojio naslov prvaka, bilo koji, pa tako i onaj hrvatski...
Dinamov vratar bio je jako sretan zbog novog naslova koji je proslavio sa svojim klubom: ”Uložili smo veliki trud tijekom sezone, od prvog do zadnjeg kola smo bili prvi i potpuno zasluženo osvojili smo naslov prvaka. Ja sam osobno presretan jer je stvarno lijepo biti prvak i zbog toga sretan i radostan reći u krevet.”
No, Dinamo naslov nije imao s kim proslaviti s obzirom da su tribine odlučile svoje miljenike (barem bi to trebali biti) ispratiti s terena zvižducima: ” Povukao bih jednu paralelu. Hrvatska reprezentacija u zadnjih 15-ak godina je bila na svim natjecanjima, europskim i svjetskim, i uglavnom smo ispadali u skupini, i svi su pričali kako to nije dobro, u Portugalu nismo pobijedili ni Englesku ni Francusku, svi su bili nezadovoljni. To su bili veliki neuspjesi, izbornici nisu imali pojma, i onda se odjednom dogodi da ne idemo nigdje – i tek sada se vidi kakvi su ono bili uspjesi.”
Vezane vijesti
Nema opravdanja za zvižduke
02.05.2010.
Dinamov šampionski bod!
01.05.2010.
Kovač: "Prvi naslov uz zvižduke"
01.05.2010.
Stanko: "Ovdje je trebao biti šampanjac"
01.05.2010.
Jasno je što Bućo time želi poručiti navijačima: ”Moglo bi se tako moglo dogoditi i Dinamu, da ne bude prvak, da ne igra europske utakmice i ne pobjeđuje u Europi nikoga – onda će tek svi shvatiti koliko je ovo lijepo. Koliko god im se sada činilo da ovo ništa ne valja. Ovo su lijepi trenuci. Mi godinu dana svaki dan trčimo i radimo za nešto i kada na koncu to ostvarimo moramo biti sretni i ne može nas pokolebati nekakav zvižduk. Ljudi moraju shvatiti da je naslov prvaka Hrvatske jedini naslov prvaka koji Dinamo može osvojiti i nešto čemu stremimo na početku svake sezone. Ja sam presretan i samom molim Boga da to što dulje potraje jer kad toga ne bude tek ćemo tada shvatiti kakav je ovo uspjeh. ”
SuperSport HNL
| 1 | Dinamo | 36 | 93:28 | +65 | 86 |
| 2 | Hajduk | 36 | 61:36 | +25 | 68 |
| 3 | Varaždin | 36 | 47:46 | +1 | 54 |
| 4 | Rijeka | 36 | 49:36 | +13 | 53 |
| 5 | Lokomotiva | 36 | 40:52 | -12 | 44 |
| 6 | Istra 1961 | 36 | 39:50 | -11 | 43 |
| 7 | Gorica | 36 | 40:48 | -8 | 41 |
| 8 | Slaven Belupo | 36 | 46:61 | -15 | 41 |
| 9 | Osijek | 36 | 27:49 | -22 | 35 |
| 10 | Vukovar 1991 | 36 | 37:73 | -36 | 28 |
- Najnovije
- Najčitanije


Real Madrid aktivirao povratnu klauzulu za Nicu Paza
7 sati•Španjolski nogomet

Mathieu Acapandie nadomak potpisivanju ugovora s Hajdukom
7 sati•SuperSport HNL

Bruno Durdov došao do pogotka već u prvoj utakmici u novom klubu
10 sati•Ostale lige

Lovro Banovec službeno predstavljen u Slaven Belupu
11 sati•SuperSport HNL

Osijek doveo mlada pojačanja uoči početka sezone
11 sati•SuperSport HNL

Zvučan posao na pomolu: Pariški prvoligaš želi dovesti bivšeg menadžera Chelseaja
17 sati•Francuski nogomet

Ekspresna zarada španjolskog giganta: Real aktivira klauzulu za veznjaka Coma
17 sati•Španjolski nogomet

Bruno Durdov došao do pogotka već u prvoj utakmici u novom klubu
10 sati•Ostale lige

Mathieu Acapandie nadomak potpisivanju ugovora s Hajdukom
7 sati•SuperSport HNL

Ekspresna zarada španjolskog giganta: Real aktivira klauzulu za veznjaka Coma
17 sati•Španjolski nogomet

Tottenham u izravnom ratu s Unitedom: Preotima mu dva transfera, a sada želi i njegovog igrača
20 sati•Engleski nogomet

Osijek doveo mlada pojačanja uoči početka sezone
11 sati•SuperSport HNL

Real Madrid aktivirao povratnu klauzulu za Nicu Paza
7 sati•Španjolski nogomet

Simeone gubi prvu zvijezdu napada: 'Najbolja stvar za sve je transfer, želim ispuniti svoj san'
2 dana•Španjolski nogomet

Gennaro Gattuso novi je trener Lazija, prva želja mu je Dinamov dragulj težak deset milijuna eura
2 dana•Talijanski nogomet
SuperSport HNL
| 1 | Dinamo | 36 | 93:28 | +65 | 86 |
| 2 | Hajduk | 36 | 61:36 | +25 | 68 |
| 3 | Varaždin | 36 | 47:46 | +1 | 54 |
| 4 | Rijeka | 36 | 49:36 | +13 | 53 |
| 5 | Lokomotiva | 36 | 40:52 | -12 | 44 |
| 6 | Istra 1961 | 36 | 39:50 | -11 | 43 |
| 7 | Gorica | 36 | 40:48 | -8 | 41 |
| 8 | Slaven Belupo | 36 | 46:61 | -15 | 41 |
| 9 | Osijek | 36 | 27:49 | -22 | 35 |
| 10 | Vukovar 1991 | 36 | 37:73 | -36 | 28 |
Pročitaj više
Za komentiranje članaka morate biti prijavljeni kao član Sportnet Kluba. Prijavite se!
- Obrisan korisnik02.05.2010. u 11:13neistinito, dinamo je proslih godina igrao daleko bolje svoja proljeca nego jesenske djelove sezone (pogledaj samo proslu gdje smo se tek na proljece uspjeli odvojit od hajduka)... ali to ovdje nije bitno, cinjenica je da ako ovo i jest realna mogucnost dinama (u sto nisam potpuno uvjeren) da... [više na forumu]

- Obrisan korisnik02.05.2010. u 09:59mislim da igrači kao robert kovač najbolje znaju kako je teško uopće osvojit naslov prvaka države.naravno u serie a ili bundesligi,ne u ovom prknu od HNL-a

- Obrisan korisnik02.05.2010. u 01:14Hehehe mazohist? Sala mala, nhf

- Obrisan korisnik02.05.2010. u 00:49"Gospoda" bi da kad već plaćaju ulaznice, da gledaju 11 igrača koji se trude na terenu za dres koji predstavljaju, a ne da se vuku ko krepane mačke i da su bakice iz mog kvarta vitalnije od njih. Da ne spominjem kolika je uvreda svakom normalnom čovjeku to koliko su oni plaćeni za taj svoj "trud"

- Obrisan korisnik02.05.2010. u 00:41ispravak ne rasističke već nacionalističke...Osuđivao ih je samo zato što su stranci.Hrt se može sramiti onakvog programa.Bio sa na tekmi danas i kada sam dosao doma pogledao sam snimku.Stvarno sramotni komentari,užasno podcjenivanje domaće lige,kompletnog hrvatskog nogometa.

Arsenal F.C.
Danas u 03:21
HNK Hajduk Split 2026./2027.
Danas u 03:13
GNK Dinamo 2026./2027.
Danas u 00:49
HNK Cibalia Vinkovci 2026/2027
Jučer u 23:35
3. HNL - istok
Jučer u 23:34
HNK Orijent
Jučer u 22:26











