Rebić: "Osjećali smo se puno moćnije na terenu, ovo je velika pobjeda"
Branimir Korać nedjelja, 05.05.2013.
Nakon što su nogometaši Splita svladali Hajduk rezultatom 2:1, Ante Rebić i Mario Maloča isticali su zasluženost pobjede Splićana u gradskom derbiju...
Još jedna odlična utakmica je iza Ante Rebića koji ovaj put nije bio među strijelcima, ali je zato asistirao Anti Ercegu za pogodak i bio među najboljim pojedincima susreta.
Nakon pobjede protiv Hajduka, Rebić je bio zadovoljan i isticao je zasluženost pobjede.
Vezane vijesti
"Ovo nam je jako važna pobjeda u borbi za Europu. Kako smo se i dogovorili, pritisnuli smo ih već u prvih deset minuta, asistirao sam Ercegu za prvi gol i jako mi je drago da ga je baš on postigao. Kasnije je bilo sve lakše, osjećali smo se puno moćnije na travnjaku", prenosi Splitova stranica Rebićeve riječi.
Rebić je dodao kako je Splitu odgovarala Hajdukova postavka igre u kojoj su napadači Splita imali dosta prostora.
"Hajduk je krenuo s trojicom u zadnjoj liniji i to je dosta odgovaralo meni, Barabanu i Belleu. Napravili smo sve što je trener tražio od nas i to nam je na kraju donijelo rezultat. Slijedi Dinamo, to je utakmica za gušt, a neće nam biti lako jer ćemo biti bez Glavine i Ercega."
Kapetan Hajduka Mario Maloča nije imao zamjerke na pobjedu Splićana koju smatra zasluženom.
"Svi smo jako loše ušli u utakmicu i u prvom poluvremenu smo potpuno podbacili. Promijenili smo sustav i zaigrali s trojicom u obrani što nam je bila novost. Nešto bolje je bilo u drugom poluvremenu, imali smo i priliku za povjerenje, ali nismo uspjeli zabiti. Pobjeda Splita u ovom susretu je potpuno zaslužena", komentirao je Maloča.
SuperSport HNL
| 1 | Dinamo | 36 | 93:28 | +65 | 86 |
| 2 | Hajduk | 36 | 61:36 | +25 | 68 |
| 3 | Varaždin | 36 | 47:46 | +1 | 54 |
| 4 | Rijeka | 36 | 49:36 | +13 | 53 |
| 5 | Lokomotiva | 36 | 40:52 | -12 | 44 |
| 6 | Istra 1961 | 36 | 39:50 | -11 | 43 |
| 7 | Gorica | 36 | 40:48 | -8 | 41 |
| 8 | Slaven Belupo | 36 | 46:61 | -15 | 41 |
| 9 | Osijek | 36 | 27:49 | -22 | 35 |
| 10 | Vukovar 1991 | 36 | 37:73 | -36 | 28 |
- Najnovije
- Najčitanije


Real Madrid aktivirao povratnu klauzulu za Nicu Paza
11 sati•Španjolski nogomet

Mathieu Acapandie nadomak potpisivanju ugovora s Hajdukom
11 sati•SuperSport HNL

Bruno Durdov došao do pogotka već u prvoj utakmici u novom klubu
14 sati•Ostale lige

Lovro Banovec službeno predstavljen u Slaven Belupu
15 sati•SuperSport HNL

Osijek doveo mlada pojačanja uoči početka sezone
15 sati•SuperSport HNL

Zvučan posao na pomolu: Pariški prvoligaš želi dovesti bivšeg menadžera Chelseaja
21 sat•Francuski nogomet

Ekspresna zarada španjolskog giganta: Real aktivira klauzulu za veznjaka Coma
21 sat•Španjolski nogomet

Bruno Durdov došao do pogotka već u prvoj utakmici u novom klubu
14 sati•Ostale lige

Ekspresna zarada španjolskog giganta: Real aktivira klauzulu za veznjaka Coma
21 sat•Španjolski nogomet

Mathieu Acapandie nadomak potpisivanju ugovora s Hajdukom
11 sati•SuperSport HNL

Osijek doveo mlada pojačanja uoči početka sezone
15 sati•SuperSport HNL

Real Madrid aktivirao povratnu klauzulu za Nicu Paza
11 sati•Španjolski nogomet

Simeone gubi prvu zvijezdu napada: 'Najbolja stvar za sve je transfer, želim ispuniti svoj san'
2 dana•Španjolski nogomet

Gennaro Gattuso novi je trener Lazija, prva želja mu je Dinamov dragulj težak deset milijuna eura
2 dana•Talijanski nogomet

Dejan Lovren napušta PAOK nakon sezone obilježene ozljedama
1 dan•Ostale lige
SuperSport HNL
| 1 | Dinamo | 36 | 93:28 | +65 | 86 |
| 2 | Hajduk | 36 | 61:36 | +25 | 68 |
| 3 | Varaždin | 36 | 47:46 | +1 | 54 |
| 4 | Rijeka | 36 | 49:36 | +13 | 53 |
| 5 | Lokomotiva | 36 | 40:52 | -12 | 44 |
| 6 | Istra 1961 | 36 | 39:50 | -11 | 43 |
| 7 | Gorica | 36 | 40:48 | -8 | 41 |
| 8 | Slaven Belupo | 36 | 46:61 | -15 | 41 |
| 9 | Osijek | 36 | 27:49 | -22 | 35 |
| 10 | Vukovar 1991 | 36 | 37:73 | -36 | 28 |
Pročitaj više
Za komentiranje članaka morate biti prijavljeni kao član Sportnet Kluba. Prijavite se!
- cameosis05.05.2013. u 15:13drago mi je da su izjave oba kluba normalne i kulturne. sad još da se obadva ubace na vlak prema europi i puna šaka brade.

- maniacx05.05.2013. u 14:37Jesam hajdukovac, ali mislim da nije do obrane nego do Rebića, svaka čast i momak zaslužuje poziv u A reprezentaciju...ža mi je radi poraza, ali eto i takve stvari su dio sporta...idemo dalje samo Hajdučki

- Obrisan korisnik05.05.2013. u 13:17Vidjet cemo sljedeci tjedan kad igraju s Dinamom!

- Obrisan korisnik05.05.2013. u 12:23svi govore: obrana Hajduka presmiješna, nije funkcioniralo, ovo, ono....istina...ali niko ne hvali najboljeg igrača lige - Antu Rebića....pa da su ga 4 igrača čuvala, opet bi ih svu četvoricu prešao bez problema.....istina, Maloča je ispadao tenkre čuvajući Rebića, ali pitanje je može li Antu iko u... [više na forumu]

- Obrisan korisnik05.05.2013. u 11:24izgleda da je i Hrvatska konačno dobila jedan pravi gradski derbi

HNK Cibalia Vinkovci 2026/2027
Danas u 07:53
HNK Hajduk Split 2026./2027.
Danas u 07:36
Arsenal F.C.
Danas u 04:57
GNK Dinamo 2026./2027.
Danas u 00:49
3. HNL - istok
Jučer u 23:34
HNK Orijent
Jučer u 22:26








