"Svima nam je gušt pobijediti Dinamo"

Bernard Jurišić četvrtak, 29.10.2009.
"Svima nam je gušt pobijediti Dinamo"
Foto: Bruno Karadža

Kup obveza s Moslavinom je odrađena, Hajduk je osigurao četvrtfinale i pažnja se sad napokon u potpunosti okreće Dinamu. Subotnji derbi Hajdukovci će dočekati u karanteni na Braču, a uoči ulaska u trajekt derbi je najavio najiskusniji Hajdukovac Josip Skoko...

Moslavina je na Poljudu primila pet komada, iako je više od sat vremena mučila svoje domaćine u bijelim dresovima držeći se na minimalnom razmaku. Kup je zasad arhiviran, zrno boljeg raspoloženja uselilo je u splitske redove, što potvrđuje i dokapetan Josip Skoko.

"S obzirom na situaciju, atmosfera je solidna. Jučer smo pobijedili i ostavili kup iza sebe i sad jedva čekamo subotu i utakmicu s Dinamom za koju želimo da okrene trenutnu lošu situaciju. U posljednje dvije utakmice nismo toliko loše igrali, koliko je loš rezultat bio na kraju. To moramo ostaviti iza sebe i gledati prema naprijed."

Hajdukovci su jutros otplovili prema otoku Braču, gdje će čekati subotu i povratak u Split neposredno prije početka utakmice (18h). Što momčad očekuje od navijača koji razmišljaju o bojkotu?

"Navijači su uvijek bili uz nas, prošle sezone i prvi dio ove bili su fantastični. Oni imaju pravo navijati kako žele, mi bismo voljeli da ih bude što više i da nam daju podršku."

Podrške i strpljenja ipak nije nedostajalo u navijačkim redovima splitske momčadi. Hajduk je uvjerljivo najbolje posjećen domaćin u HNL-u, a vjerojatno i s najbrojnijom navijačkom armijom stiže na gostovanja. A rezultati su katastrofalni.

"Teško mi je u nekoliko rečenica objasniti situaciju u koju smo upali. Iskreno, mislim da smo u zadnja dva tjedna prokockali mogućnost da se primaknemo Dinamu i razmišljamo o borbi za naslov prvaka. Trebamo ići utakmicu po utakmici, pobjeđivati i vidjeti dokle će nas to dovesti."

Kako na igrače utječu priče i komentari kako je ova momčad preskupa za ono što pruža na terenu?
"Nema se tu što komentirati, svatko ima svoj ugovor, svi žele proći što bolje kad dolaze u neki klub i to je tako."

Dinamo na Poljud vjerojatno stiže bez Mandžukića, koji dio Dinamove momčadi smatrate najranjivijim?

"Mandžukić im je jako bitan igrač i sigurno da nam je zbog toga lakše. Oni su najbolja momčad u Hrvatskoj, dobro se drže i u Europi i mislim da nemaju neku izrazito slabu točku. Bodovna razlika malo je razvodnila intenzitet ovog derbija, ali svima nam je gušt pobijedit Dinamo, i nama igračima i navijačima i sigurno ćemo dati sve od sebe da tri boda u subotu ostanu na Poljudu", zaključio je Skoko.

SuperSport HNL

1Dinamo 3693:28+6586
2Hajduk 3661:36+2568
3Varaždin 3647:46+154
4Rijeka 3649:36+1353
5Lokomotiva 3640:52-1244
6Istra 1961 3639:50-1143
7Gorica 3640:48-841
8Slaven Belupo 3646:61-1541
9Osijek 3627:49-2235
10Vukovar 1991 3637:73-3628

Sviđa ti se članak? Podijeli ga!

  • Najnovije
  • Najčitanije

SuperSport HNL

1Dinamo 3693:28+6586
2Hajduk 3661:36+2568
3Varaždin 3647:46+154
4Rijeka 3649:36+1353
5Lokomotiva 3640:52-1244
6Istra 1961 3639:50-1143
7Gorica 3640:48-841
8Slaven Belupo 3646:61-1541
9Osijek 3627:49-2235
10Vukovar 1991 3637:73-3628

Sportnet Forum

Za komentiranje članaka morate biti prijavljeni kao član Sportnet Kluba. Prijavite se!