Tadić: 'Prije se pitalo zašto ne igraju mladi i domaći, sada kada oni igraju, pita se zašto ne igraju drugi'

Mihaela Bradovski subota, 30.07.2022.
Tadić: 'Prije se pitalo zašto ne igraju mladi i domaći, sada kada oni igraju, pita se zašto ne igraju drugi'

Nakon poraza u Švedskoj i ispadanja iz Europe, Rijeka se okreće domaćem prvenstvu gdje će igrati u sklopu trećeg kola SuperSport HNL-a protiv Gorice...

Trener Rijeke Dragan Tadić cijeni Goricu i rad Samira Toplaka, a svjestan je koliki je značaj ova tri boda.

"Očekujem tešku utakmicu, Gorica se dosta pojačala, a stožerni igrači od prošle sezone su gotovo svi ostali. Znamo da trener Toplak voli čvrst nogomet, znamo da će biti jako teško, ali najbolji lijek za poraz u Europi su ova tri boda."

Još uvijek nije siguran s kojim će sastavom istrpčati, mora vidjeti u kakvom su stanju igrali.

"Jučer smo navečer imali prvi trening, igrači koji su igrali imali su regeneraciju, a oni koji su manje igrali odradili su trening. Normalno je da su svi tužni, ali svi su zajedno. Pokazali su to i na terenu kada je bila frka, svi su stali jedni uz druge iako ne volim takve situacije."

"Večeras ćemo imati trening pa ćemo vidjeti tko je u kakvom izdanju, ima li ozljeda, sigurno je ostalo tragova na nekim igračima i vidjet ćemo kakva je situacija pa odlučiti. Obregon je imao manji problem, ali mislim da bi trebao biti ok"

Tadić smatra kako je malo nedostajalo da Rijeka zakomplicira dvoboj i odvede ga u neizvjesne vode.

"Ja sam zadovoljan, sve što sam tražio od njih su i odradili, naravno da nas je taj gol početkom drugog dijela presjekao. Bez obzira na njihov pritisak, mislim da bi bilo otvoreno do kraja da smo još malo držali nulu. Zadovoljan sam cijelom ekipom."

Tadić ne dijeli igrače na stare, mlade, nove, na sve gleda isto.

"Za mene su to sve igrači HNK Rijeka. Ako ćemo dijeliti igrače na stare, mlade, prinove, onda neće biti dobro. Kada nije bilo mladih i domaćih, onda se pitalo zašto ne igraju mladi i domaći. Sada kada igraju oni, onda je pitanje zašto ne igraju ovi drugi. Za mene su sve to igrači Rijeke i slagat ću momčad kako mislim da je najbolje."

Oni iskusniji koji su došli i kao pojačanja, prihvatili su trenutno mjesto u pričuvi.

"Oni daju sve od sebe na treningu i možda im samo treba malo više vremena za prilagodbu. Normalno da ih nisam otpisao. Prvenstvo je dugačko i treba im dati vremena da se prilagode,m sve su to dobri igrači. Razgovarao sam s njima, svjesni su situacije i nitko nije podignuo nos zato što nije igrao. Oni daju podršku ekipi i stvarno nemamo nikakvih problema po tom pitanju." test

SuperSport HNL

1Dinamo 3693:28+6586
2Hajduk 3661:36+2568
3Varaždin 3647:46+154
4Rijeka 3649:36+1353
5Lokomotiva 3640:52-1244
6Istra 1961 3639:50-1143
7Gorica 3640:48-841
8Slaven Belupo 3646:61-1541
9Osijek 3627:49-2235
10Vukovar 1991 3637:73-3628

Sviđa ti se članak? Podijeli ga!

SuperSport HNL

1Dinamo 3693:28+6586
2Hajduk 3661:36+2568
3Varaždin 3647:46+154
4Rijeka 3649:36+1353
5Lokomotiva 3640:52-1244
6Istra 1961 3639:50-1143
7Gorica 3640:48-841
8Slaven Belupo 3646:61-1541
9Osijek 3627:49-2235
10Vukovar 1991 3637:73-3628

Sportnet Forum

Za komentiranje članaka morate biti prijavljeni kao član Sportnet Kluba. Prijavite se!