Čačić: "Rekao sam im da mirno pucaju"
Premda je Dinamo prilično mirno plovio prema polufinalu Kupa, jedan je pogodak Istre 1961 na Maksimiru doveo od udaraca s bijele točke, nakon čega je Ante Čačić izrazio zadovoljstvo i igrom i prolazom, a Igor Pamić nije imao zamjerki na konačan ishod...
Dinamov trener Ante Čačić bio je osjetno zadovoljniji poslije utakmice s Istrom 1961 nego one protiv Osijeka. Iako je hrvatski prvak prošao u polufinale Hrvatskog nogometnog kupa tek nakon jedanaesteraca, Čačić je naglasio da je napredak u igri vidljiv.
"Drago mi je da ostajemo u natjecanju u kojemu želimo osvojiti trofej. Upravo je zbog ovakvih situacija nogomet zanimljiv, u jednom se trenutku sve okrene, ali prošli smo više nego zasluženo i jako sam zadovoljan načinom na koji smo igrali svih 90 minuta".
Vezane vijesti
Leko: "Fali nam završni 'pas'"
08.03.2012.
Dinamo ispustio vodstvo, prošao na penale
07.03.2012.
Igor Pamić: "Dinamo je bio bolji tijekom cijele utakmice i zaslužio je prolaz, makar i nakon jedanaesteraca. Nisam zadovoljan igrom svoje momčadi, znamo da je Dinamo brži i da mu je teško parirati, ali mi smo bili bili previše sramežljivi i bojažljivi. Tek je drugo poluvrijeme možda bilo malo bolje".
Ne računajući, naravno, primljeni pogodak, dodao je strateg Modrih: "Dogodio nam se taj gol nakon što su se sudarila dvojica naših igrača i još je Pivarić onda reagirao na crti. No, imali smo dobar protok lopte, prilike i poluprilike, te smo mogli i ranije odvesti utakmicu u mirnije vode".
"Ova momčad pokazuje da raste, a to je uz prolaz najvažnije. Očito je moje elaboriranje poslije Osijeka imalo učinka", istaknuo je Ante Čačić poslije utakmice.
Ipak, Dinamo je opet imao problema s realizacijom. "Nadam se da ćemo kroz vježbanje završnica doći do preciznosti. Ponekad smo i sami sebi otežavali realizaciju, no važno je da ulazimo u prilike", komentirao je, a nekoliko je riječi posvetio i svojoj mirnoći za vrijeme lutrije jedanaesteraca.
"Naravno da sam bio miran. Ako ja na klupi budem nemiran, koliko će tek nemirni biti oni koji izvode penale? Rekao sam igračima da zaborave tijek utakmice i da mirno pucaju, odredio sam kako ćemo to napraviti i to je to", kaže Dinamov trener.
Postavilo se i pitanje zašto u momčadi nije bilo Ivana Tomečaka. "Ne mogu svi biti unutra, ali nitko nije nepotreban. Danas sam se odlučio za druge igrače", odgovorio je.
"Hvala Igoru Pamiću na komplimentima, a Istri 1961 sve čestitke. Bili su pravi poticaj za Dinamo u obje utakmice i želim im da sačuvaju prvoligaški status", zaključio je Ante Čačić.
- Najnovije
- Najčitanije


Real Madrid aktivirao povratnu klauzulu za Nicu Paza
8 sati•Španjolski nogomet

Mathieu Acapandie nadomak potpisivanju ugovora s Hajdukom
8 sati•SuperSport HNL

Bruno Durdov došao do pogotka već u prvoj utakmici u novom klubu
11 sati•Ostale lige

Lovro Banovec službeno predstavljen u Slaven Belupu
12 sati•SuperSport HNL

Osijek doveo mlada pojačanja uoči početka sezone
12 sati•SuperSport HNL

Zvučan posao na pomolu: Pariški prvoligaš želi dovesti bivšeg menadžera Chelseaja
18 sati•Francuski nogomet

Ekspresna zarada španjolskog giganta: Real aktivira klauzulu za veznjaka Coma
18 sati•Španjolski nogomet

Mathieu Acapandie nadomak potpisivanju ugovora s Hajdukom
8 sati•SuperSport HNL

Ekspresna zarada španjolskog giganta: Real aktivira klauzulu za veznjaka Coma
18 sati•Španjolski nogomet

Bruno Durdov došao do pogotka već u prvoj utakmici u novom klubu
11 sati•Ostale lige

Tottenham u izravnom ratu s Unitedom: Preotima mu dva transfera, a sada želi i njegovog igrača
21 sat•Engleski nogomet

Real Madrid aktivirao povratnu klauzulu za Nicu Paza
8 sati•Španjolski nogomet

Osijek doveo mlada pojačanja uoči početka sezone
12 sati•SuperSport HNL

Simeone gubi prvu zvijezdu napada: 'Najbolja stvar za sve je transfer, želim ispuniti svoj san'
2 dana•Španjolski nogomet

Gennaro Gattuso novi je trener Lazija, prva želja mu je Dinamov dragulj težak deset milijuna eura
2 dana•Talijanski nogomet
Pročitaj više
Za komentiranje članaka morate biti prijavljeni kao član Sportnet Kluba. Prijavite se!
- Obrisan korisnik08.03.2012. u 10:05još 2 kola i onda noga nakon hajduka i x u maksimiru

- danchy08.03.2012. u 09:15koji smijeh od trenera... strašno nešto. preselit ću se i ja u blizinu stadiona pa možda budem slijedeći kandidat za trenera

- emilio2107.03.2012. u 23:42"Dinamov trener Ante Čačić bio je osjetno zadovoljniji poslije utakmice s Istrom 1961 nego one protiv Osijeka."!!!!!!!!!!!!!

- Obrisan korisnik07.03.2012. u 22:41Dinamo nikad lošiji...kakavgod bija taj Dinamo Hajduk je opet gori od njega

- markoli07.03.2012. u 19:41napredak se u igri vidio, ali ovoga puta rezultat nije bio dobar

Arsenal F.C.
Danas u 04:57
HNK Hajduk Split 2026./2027.
Danas u 03:13
GNK Dinamo 2026./2027.
Danas u 00:49
HNK Cibalia Vinkovci 2026/2027
Jučer u 23:35
3. HNL - istok
Jučer u 23:34
HNK Orijent
Jučer u 22:26









