Osijek dovršio posao protiv Rijeke
Osijek je slavio protiv Rijeke i u uzvratnom susretu četvrtfinala Hrvatskog kupa te se zasluženo plasirao u sljedeću rundu natjecanja. Strijelci za domaće bili su Kvržić i Maglica, a bilo je to rutinsko odrađivanje posla od strane domaće momčadi...
Osijek
Rijeka
Pričuvni igrači Trener Vlado Bilić |
Pričuvni igrači Trener Ivo Ištuk |
Rijeka je dobro otvorila susret i pritisnula Osječane na njihovu polovicu, no nisu stvorili ozbiljniju priliku za pogodak. Na drugoj strani Babić je izveo korner, Gavrić primio loptu na pet metara, ali pucao je ravno u sigurnog gostujućeg vratara Roberta Lisjaka.
Momci Vlade Bilića imali su "u džepu" veliku prednost s Kantride, a u 25. minuti su je dodatno povećali. Šorša je asistirao Kvržiću koji je izbjegao zaleđe, otresao se Tadejevića te iskosa, iz blizine zatresao mrežu gostiju. Podsjetimo, isti je igrač postigao dva gola u prvom ogledu ove dvije momčadi.
Ni Ištuk ni domaći trener nisu iznenadili s prvom postavom, Riječani su u Slavoniju došli otpisani, a prvi su korner izveli u 27. minuti dok su ih domaći Bijelo-plavi već imali pet na kontu. U 34. minuti Miličević je mogao zapečatiti polufinale Kupa, no gostujući čuvar mreže obranio je njegov udarac iz stopostotne prilike.
Još se do odmora Šorša mogao upisati i u strijelce, no njegov udarac otišao je preko gola. Na poluvrijeme se otišlo s ukupnom prednošću Osijeka od 3:1, a Rijeci su trebala dva gola u gostima za jedanaesterce što je, ako uzmemo u obzir riječku ovosezonsku efikasnost, bila utopija.
Tek što je krenuo drugi dio Babić je pucao, ali Švrljuga je izbacio loptu s gol-linije. Nastavili su domaći napadati, veznjak Kvržić odapeo je siloviti udarac iz daljine, no i to je otišlo preko okvira vrata Roberta Lisjaka koji je, za razliku od subotnjeg susreta na Kantridi, danas bio vrlo zaposlen.
Susret je sredinom drugog poluvremena ušao u vode letargije, ništa se nije događalo sve do drugog pogotka domaće momčadi kojim su u 81. minutiotklonili sve dvojbe, ako ih je uopće i bilo.
Nakon Kvržićevog ubačaja poslije kornera loptu je na prvoj vratnici dočekao Anton Maglica te ju sproveo u gostujuću mrežu.
Po isteku sudačke nadoknade Dalibor Mlakar puhnuo je posljednji put na ovoj utakmici u svoju zviždaljku, a semafor je pokazivao 2:0 za domaću momčad koja se s ukupnim rezultatom 4:1 plasirala u polufinale Hrvatskog nogometnog kupa.
- Najnovije
- Najčitanije


Real Madrid aktivirao povratnu klauzulu za Nicu Paza
8 sati•Španjolski nogomet

Mathieu Acapandie nadomak potpisivanju ugovora s Hajdukom
8 sati•SuperSport HNL

Bruno Durdov došao do pogotka već u prvoj utakmici u novom klubu
11 sati•Ostale lige

Lovro Banovec službeno predstavljen u Slaven Belupu
12 sati•SuperSport HNL

Osijek doveo mlada pojačanja uoči početka sezone
12 sati•SuperSport HNL

Zvučan posao na pomolu: Pariški prvoligaš želi dovesti bivšeg menadžera Chelseaja
17 sati•Francuski nogomet

Ekspresna zarada španjolskog giganta: Real aktivira klauzulu za veznjaka Coma
18 sati•Španjolski nogomet

Mathieu Acapandie nadomak potpisivanju ugovora s Hajdukom
8 sati•SuperSport HNL

Ekspresna zarada španjolskog giganta: Real aktivira klauzulu za veznjaka Coma
18 sati•Španjolski nogomet

Bruno Durdov došao do pogotka već u prvoj utakmici u novom klubu
11 sati•Ostale lige

Tottenham u izravnom ratu s Unitedom: Preotima mu dva transfera, a sada želi i njegovog igrača
21 sat•Engleski nogomet

Real Madrid aktivirao povratnu klauzulu za Nicu Paza
8 sati•Španjolski nogomet

Osijek doveo mlada pojačanja uoči početka sezone
12 sati•SuperSport HNL

Simeone gubi prvu zvijezdu napada: 'Najbolja stvar za sve je transfer, želim ispuniti svoj san'
2 dana•Španjolski nogomet

Gennaro Gattuso novi je trener Lazija, prva želja mu je Dinamov dragulj težak deset milijuna eura
2 dana•Talijanski nogomet
Pročitaj više
Za komentiranje članaka morate biti prijavljeni kao član Sportnet Kluba. Prijavite se!
- Obrisan korisnik30.11.2011. u 20:10dajte na osijek da se igramoo! samo vinkulja!

- Obrisan korisnik30.11.2011. u 19:50Bravo dečki, ako ovko nastavite u kupu tko zna, možda se i ponovi 1999.!!

- Obrisan korisnik30.11.2011. u 19:06Svaka cast deckima danas na pobjedi! I Kohorti koja je usprkos hladnoci navijala stalno! Kako bi rekle tribina danas: Kup je nas!!

- Obrisan korisnik30.11.2011. u 18:36samo da nas sada zdrijeb spoji,,, U.C.V.

- Obrisan korisnik30.11.2011. u 18:20Bravo dečki!!!

Arsenal F.C.
Danas u 03:21
HNK Hajduk Split 2026./2027.
Danas u 03:13
GNK Dinamo 2026./2027.
Danas u 00:49
HNK Cibalia Vinkovci 2026/2027
Jučer u 23:35
3. HNL - istok
Jučer u 23:34
HNK Orijent
Jučer u 22:26








