"Španjolci su bili bolji i treba im čestitati"

HINA nedjelja, 06.02.2005.

Iako nam porazi teško padaju jer smo u posljednjih nekoliko godina naučili samo na pobjede, naši su "pakleni" dostojanstveno primili neugodan poraz i bez ikakve zamjerke čestitali Španjolcima na potpuno zasluženom naslovu svjetskog prvaka...

"Fizički nismo izdržali naporan ritam ovog prvenstva i zbog toga smo u finalu izgubili. Brojne ozljede koje smo imali tijekom cijelog prvenstva ostavile su traga i Španjolci su posve zasluženo osvojili prvo mjesto", kazao je izbornik hrvatske reprezentacije Lino Červar nakon poraza u finalu.

"Moramo biti ponosni na rezultate koje ostvaruje ova reprezentacija. Tri medalje u posljednje dvije godine, te polufinale europskog prvenstva u Sloveniji veliki su uspjeh i malo koji sport u Hrvatskoj se može pohvaliti takvim rezultatima", dodao je Červar, te objasnio razloge porazu u finalnom ogledu protiv Španjolske: "Deški nisu imali snage. Vori je jedva hodao, Lacković je također jedva izdržao do kraja utakmice. Vratari nam nisu bili raspoloženi. Mi smo Španjolsku pobijedili u skupini i dokazali kako smo posve ravnopravni. U finalu je bio njihov dan i treba ima čestitati na naslovu.".

S mišljenjem hrvatskog izbornika složio se i predsjednik Hrvatskog rukometnog saveza Željko Kavran. "Bez obzira na poraz u finalu, moramo biti prezadovoljni rezultatom koji smo ostvarili u Tunisu. Ostali smo u svjetskom vrhu. Svima se može dogoditi loš dan, nama se dogodio u finalu i ne treba previše tugovti. Sa posljednja dva svjetska prvenstva i olimpijskih igara u Ateni iamo dva zlata i srebro, a to nema nitko u svijetu", dodao je Kavran.

Dopredsjednik HRS-a, Zoran Gobac također je pohvalio igrače, ali i brojne hrvatske navijače koji su doputovali u Tunis. "Odigrali smo najslabiju utakmicu na prvenstvu, a tako se u finalu ne može do pobjede. Nismo imali dovoljno igrača i zbog toga smo na koncu fizički pali i izgubili prvo mjesto. Zahvaljujem se svim navijačima koji su nas cijelo vrijeme bodrili i tako pokazali kako su uz nas", rekao je Gobac.

Sviđa ti se članak? Podijeli ga!

Povezani tagovi

RukometSkrol

Sportnet Forum

Za komentiranje članaka morate biti prijavljeni kao član Sportnet Kluba. Prijavite se!