Završnica, četvrtfinale, 20.08.2008, 08:15 h
Island 32:30 Poljska
Poljska

Island iznenadio Poljake

Petar Plevnik • srijeda, 20.08.2008.

Iako su u susret ušli kao favoriti, rukometaši Poljske opraštaju se od Olimpijskih igara u četvrtfinalu turnira. Pomalo iznenađujuću, ali zasluženu pobjedu nad svjetskim viceprvacima s 32:30 slavio je Island...

Island - Poljska 32:30 (19:14)

Od samog početka Island je bolje ušao u susret, a osim 1:1 u četvrtoj minuti Poljaci su ostatak susreta proveli u rezultatskom minusu. Momčad Bogdana Wente držala je priključak do 17. minute (8:7), nakon čega Islanđani rade seriju od 4:0 te odlaze na pet pogodaka prednosti. Tih pet pogodaka razlike Island je uspio sačuvati do poluvremena, pa se na odmor otišlo s prednošću Islanda od 19:14.

Početak nastavka donio je nešto bolju igru Poljske, pa su u 43. minuti Poljaci pogotkom Jachlewskog stigli na samo pogodak zaostatka (23:22), što su posljednji put ponovili u 54. minuti (27:26). Ipak, Islanđani potom pogocima Stefanssona i Snorrija Gudjonssona odlaze na 29:26 i tu je priči bio kraj. Sve što su Poljaci uspjeli napraviti u posljednjih pet minuta bilo je smanjiti na konačnih 32:30.

Ono što je presudilo pobjednika bila je raznovrsnost Islanđana. Sijevalo je sa svih strana, a o tome svjedoči i podatak da se svih devet islandskih igrača koji su nastupili bar jednom upisalo u strijelce. Najraspoloženiji sa šest pogodaka bio je Petterson, dok je na golu briljirao Gustavsson s 21 obranom. S druge strane potpuno su zakazale dva najbolja poljska pucača, Marcin Lijewski je ostao bez pogotka, dok je Bielecki postigao tri iz sedam pokušaja. Najbolji Tkaczyk i Jachlewski s po šest pogodaka.