Završnica, četvrtfinale, 20.08.2008, 14:15 h
Južna Koreja 24:29 Španjolska
Španjolska

Španjolci nadigrali Korejce

Goran Markuš • srijeda, 20.08.2008.

Nakon što smo 40-ak minuta gledali zaista tijesnu i vrlo uzbudljivu utakmicu reprezentacija Španjolske preuzela je inicijativu i nevjerojatnom serijom od 7:0 osigurala si nastup protiv islanda u polufinalu Olimpijskih igara…

Koreja – Španjolska 24:29 (13:14)

Odlično prvo poluvrijeme mogli smo gledati uistinu zanimljivu utakmicu u kojoj se igralo "gol za gol". Wonchul Paek (6 golova) otvorio je i zatvorio poluvrijeme za svoju reprezentaciju dok je kod Španjolske najefikasniji bio Raul Entrerrios koji je sva svoja četiri zgoditka zabio u prvih 30 minuta.

Prvih sedam minuta nastavka Yikyeong Jeong (7 golova) i Paek su održavali Koreju izjednačenu sa protivnicima, no tada kreću Španjolci. Lavinu pokreće Juan Garcia (6 golova) a sa tri uzastopna gola nastavlja Albert Rocas (8 golova). Do 50. minute su se pridružili i Cristian Malmagro te Iker Romero da bi Španjolci sa prednošću od šest razlike već tada počeli slaviti.

Rutinskom igrom Rocas i društvo utakmicu su priveli kraju pobijedivši Korejce sa odličnih pet golova prednosti. Da razlika ne bi bila još veća Korejci mogu zahvaliti odličnom Yikyeong Jeongu koji je u posljednjih pet minuta četiri puta pogodio mrežu Španjolaca.