Završnica, četvrtfinale, 20.08.2008, 06:00 h
Francuska 27:24 Rusija
Rusija

Francuzi sredili Ruse

Tomislav Pacak • srijeda, 20.08.2008.

Rukometaši Francuske postali su prvi polufinalisti rukometnog turnira na OI nakon što su uz malo više muke od predviđenog svladali Rusiju s 27:24...

Francuska - Rusija 27:24

U možda i malo neočekivano neizvjesnom ogledu, Francuzi su se uspjeli osvetiti Rusima za poraz djevojki u jučerašnjem istom četvtfinalnom paru, pa su se tako igrači Vladimira Maksimova oprostili od bronce osvojene u Ateni.

Nakon što su prvu polovicu prvog dijela igrali gol za gol s Rusima, Francuzi sredinom poluvremena uspijevaju otići sa 7:7 na 10:7, na krilima Omeyera, svoje obrane, ali i ruskih pogrešaka. U jednom trenutku pobjegli su i na +5, ali Kokšarov s tri gola u završnici vraća Ruse na podnošljivih 10:13.

Francuzi su na početku drugog dijela držali tu sigurnu prednost, nekoliko puta bili i na +5 nakon što je proigrao inače opet blijedi Nikola Karabatić, no Rusi u 51. minuti dolaze na samo -1.

Francuzi su tada ubacili u petu brzinu, stisnuli Ruse u obrani, natjerali ih na promašaje i izgubljene lopte i opet pobjegli u sigurnu luku zahvaljujući prvenstveno Danielu Narcisseu.

Pobjednike je s devet golova predvodio Narcisse, sedam je donio Luc Abalo. Omeyer je skinuo ne impresivnih 11 lopti, jednu manje od ruskog para Grams-Kostigov. Kod Rusa, najefikasniji je s pet golova bio Kokšarov, no vanjski igrači nisu bili dovoljno dobri...

Francuzi će u polufinalu igrati protiv pobjednika para Hrvatska - Danska.