Gostujuća slavlja Srbije i Francuske

Ivana Jurica • subota, 28.03.2009.

Vodeća momčad sedme kvalifikacijske skupine, Srbija, pobjedom je okončala gostovanje u Rumunjskoj (2:3), dok je u drugom susretu u skupini Francuska s minimalnih 1:0, također u gostima, slavila nad Litvom …

Srbi su do prednosti u Constanti stigli u 18. minuti: brza kontra Antićeva sastava, u odličnoj prilici našao se Krasić koji pogađa stativu, a lopta se od okvira gola odbija do Milana Jovanovića koji nema težak zadatak – pogađa nebranjenu mrežu za vodstvo Srbije od 1:0. Gosti su na odmor otišli s još većom prednošću jer je u pretposljednjoj minuti prvog poluvremena, nakon kornera gostujuće momčadi, domaći branič Dorel Stoica pogodio vlastitu mrežu.

Rumunji rezultat smanjuju u petoj minuti nastavka kad Ciprian Marica, na asistenciju Mutua, pogađa mrežu srpskog vratara Vladimira Stojkovića. Ali samo devet minuta kasnije Srbi su ponovno rastužili domaće navijače: za 1:3 precizan je bio Ivanović. Do kraja utakmice Stoica je pogodio i mrežu na suprotnoj strani, ali bio je to tek pogodak za konačnih 2:3.

Vezane vijesti

Rumunjsku u srijedu očekuje gostovanju kod Austrije, koja je i idući protivnik Srbije (06. lipnja).

U drugom susretu skupine Francuska je na gostovanju u Kaunasu s 1:0 pobijedila Litvu približivši im se tako na samo dva boda zaostatka. Strijelac jedinog pogotka vrijednog tri boda za Galske pijetlove bio je Frank Ribery u 67. minuti utakmice.

U prvom poluvremenu mreže se nisu tresle, a pogodak Bayernova igrača Francuzima je donio tri jako važna boda. Domenechovu momčad već u srijedu očekuje novi ogled s Litvom.