Novi poraz Kalinića i Blackburna

Marin Vuković • srijeda, 25.11.2009.

Premda su najveću pozornost ljubitelja nogometa odvukla zbivanja u Ligi prvaka, večeras su odigrane i dvije utakmice engleske Premier lige. Fulham je svladao Blackburn našeg Nikole Kalinića, a Hull City slavio protiv Evertona.

Zgusnuti raspored engleske Premier lige nalaže da se utakmice igraju kad god je to moguće, pa smo tako večeras svjedočili jednoj zaostaloj utakmici drugoga kola i jednoj ranije odigranoj utakmici 17. kola, koje se u cijelosti igra 15. prosinca.

U zaostaloj utakmici drugog kola Fulham je na Craven Cottageu s 3:0 svladao Blackburn, za kojeg je Nikola Kalinić odigrao završnih 25 minuta. Naš je reprezentativac u igru ušao umjesto Di Santa.

Roversi su u prvom poluvremenu dominirali, no još jednom su zakazali u realizaciji i dokazali zašto su u dosadašnjih 13 kola uspjeli postići samo 16 pogodaka.

Fulham je to znao kazniti, pa je dvije minute prije odmora preko Erika Nevlanda poveo s 1:0, a posao je s dva pogotka u drugom poluvremenu završio Clint Dempsey.

Hull City se nastavlja igrati sa živcima svojih navijača, ali već tri kola zaredom ne znaju za poraz. Večeras su s 3:2 bili bolji od Evertona, i to ponajprije zahvaljujući furioznom otvaranju utakmice, kada su u 28 minuta golovima Hunta, Dawsona i Marneyja poveli s 3:0.

David Moyes je u poluvremenu vjerojatno dobro izgrdio svoje izabranike, koji su u nastavku krenuli znatno odlučnije i u 49. minuti smanjili na 3:1, kada je Kamil Zayatte skrenuo loptu u vlastitu mrežu.

U 65. minuti Louis Saha je iz jedanaesterca doveo Everton na 3:2, no to je bilo sve što su gosti uspjeli učiniti do kraja utakmice.