Bakić presudio Zadru

Vedran Babić • utorak, 16.03.2010.

Ništa novo u Beogradu. Košarkaši Zadra ponovno su upisali gostujući poraz u NLB ligi i time stigli na korak od gubitka mogućnosti igranja u Eurokupu dogodine. U 25. kolu igrači Danijela Jusupa poraženi su u Pioniru od Crvene zvezde i za mjesto u navedenom natjecanju ovisit će o Cedeviti.

S obzirom da su već otprije izgubili nadu u Final Four NLB lige, Zadrani su se okrenuli borbi za Eurokup. Za povećanje šansi trebala im je pobjeda protiv Crvene Zvezde, no do nje nisu stigli.

Beograđani su pokazali više, kontrolirali utakmicu od prve minute i na kraju sasvim zasluženo pobijedili, a Zadrani će sada morati navijati protiv Cedevite, koja ukoliko pobijedi u jednoj od posljednje dvije utakmice (Partizan, Cibona), izbacuje hrvatskog viceprvaka iz Eurokupa i "gura" ga u EuroChallenge.

Vezane vijesti

No, vratimo se mi na utakmicu u Pioniru odigranu pred svega 500 gledatelja. Zvezda je preko Olivera Stevića i Milana Kešelja povela 6:0 i prvi period igre završila u plusu od tri koša (17:14). Serijom 9:2 početkom druge četvrtine Zadar je uzvratio i po prvi put poveo 23:21, no uslijedile su prve prave krizne minute i Zvezda se odlijepila na osam razlike (34:26). Ipak, trice Tomislava Ružića i Damira Rančića vraćaju Zadrane u egal uoči odlaska u svlačionice (36:34).

Druge krizne minute gostiju stigle su s početkom nastavka kada se domaćin serijom 9:0 odvojio na najvećih plus 11 (45:34). Borbeni Zadar je, međutim, ponovno vratio stvari gotovo na početak primaknuvši se na samo pola koša zaostatka (49:48) tricom Roka Stipčevića.

U posljednjih deset minuta ušlo se s prednošću Beograđana 54:51, koja je u 35. minuti iznosila 61:59. Tada je uslijedila simultanka Borisa Bakića koji je sa šest uzastopnih koševa odveo svoju momčad na, pokazalo se, nedostižnih 67:59. Do kraja utakmice Zadar je pokušavao kreirati još jedan povratak, no ovoga puta zvezdaši to nisu dopustili i završilo je 77:72.

Bakić je bio prvi strijelac svoje momčadi s 19 koševa, a pratili su ga Kešelj sa 17 te Stević s 12. Kod Zadra, Vedran Morović je odigrao svoju najbolju utakmicu u NLB ligi postigavši 20 koševa i osam asistencija, dok je Ružić pridodao 18 poena.