Zagrebov korak unatrag

Ivor Krapac • utorak, 16.03.2010.

Košarkaši Zagreba CO pretrpjeli su težak poraz u borbi za Final Four NLB lige. Mravi su u Trnskom u produžetku izgubili od Hemofarma i otvorili vrata Budućnosti i Union Olimpiji da steknu prednost u utrci za nastupom na završnom turniru...

Sve dobro što su izgradili u prvih 20 minuta, kada su imali i 12 poena prednosti, Mravi iz Trnskog u potpunosti su propustili u ostatku ogleda s Hemofarmom, plativši taj pad u igri porazom s 83:77 u produžetku do kojeg su gosti došli u posljednjem napadu u regularnom dijelu.

A počelo je tako dobro...

Sve što su Mravi uspjeli propustiti u drugom poluvremenu dogodilo se nakon jako kvalitetno odrađenih prvih 20 minuta, kada su predvođeni Simonom i Žorićem, ali i uz pomoć ostalih, kontrolirali stvari od početka do velikog odmora, a vodstvo je bilo i na +12. No, u trećoj četvrtini potpuno se razigrao Mačvan, kasnije su se pridružili Hill, Marković i Jagodnik, s čime su se gosti potpuno vratili "na površinu" i na koncu slavili.

Vezane vijesti

Njihov junak bio je Stefan Marković "nemogućom" tricom s centra terena za poravnanje na 71:71, nakon čega se Mravi u dodatnih pet minuta više nisu oporavili.

S obzirom na propuštenu priliku da se utakmica odluči ranije, nije neobično da je momčad Denisa Bajramovića potonula u produžetku. Nije prvi put da se psihološka prednost pretvori i u rezultatsku, a dogodilo se i ovog puta, uz Hemofarmov odlazak do završnih šest poena plusa.

Mulaomerović i dalje out

Iako je bio najavljen nakon oporavka od ozljede i viroze, Damir Mulaomerović ipak je propustio i ovu utakmicu, što je, uz izostanak Damira Miljkovića za kojeg se otprije znalo, bio važan nedostatak u Bajramovićevoj rotaciji.

Zagrebovi izgledi za Final Four sada su značajno umanjeni s obzirom da je Hemofarm nedostižan, a Budućnost i(li) Union Olimpija mogu doći do pobjede prednosti uoči posljednjeg kola ukoliko u srijedu kod kuće budu bolji od Bosne, odnosno Heliosa. Kako su Podgoričani i Ljubljančani veliki favoriti u te dvije utakmice, a Mrave u posljednjem kolu još čeka i teško gostovanje u Zadru, jasno je koliko je poraz od Vrščana bio težak Bajramovićevoj momčadi.

Hemofarm je do velike pobjede s kojom su mali korak od osiguranja Final Foura vodio Milan Mačvan (25 poena, 11 skokova), Kyle Hill dodao je 14 poena, a Goran Jagodnik 13 poena i sedam skokova. Mravima nije pomogla nova odlična večer kapetana Krune Simona (30 poena), pravu podršku u napadu pružio mu je jedino Luka Žorić (16 poena, deset skokova).