Vodeni sportovi

Šibenčani uvjerljivi

Ivana Jurica • četvrtak, 06.05.2010.

Vaterpolisti Šibenika bili su vrlo uvjerljivi u prvoj utakmici doigravanja domaćeg prvenstva. U Crnici su sa 15:7 pobijedili splitski POŠK, a sve su dileme bile riješene nakon desetak minuta igre. Druga utakmica igra se sljedeće srijede u Splitu.

Šibenik – POŠK 15:7 (5:2, 3:3, 3:1, 4:1)

Šibenik, bazen u Crnici, 100 gledatelja

Šibenik: Jukić (12 obrana), Bilić, J. Belamarić, Računica 1, D. Belamarić 1, Šarić, Španja 3, Brkić 2, Sutić 4, Goreta 1, Vlahović 2, Samodol 1, Sučić, Storić, trener: Grgo Renje.

Vezane vijesti

POŠK: Veršić (5 obrana), Kujačić 1, Žurić, Maškarić 2, Barbarić, Lušić, Kaurloto, Maras 1, Scherbel 1, Rabadan, Ivanišević, Travnikar 1, Kekez, Knežević 1, trener: Vinko Rossi.

Igrač više: Šibenik 7/8, POŠK 4/9

Peterci: Šibenik -, POŠK 0/1

Tri osobne pogreške: Kujačić 17', Računica 29'

Suci: Mladen Rak (Dubrovnik) i Albert Brala (Rijeka)

Za razliku od prošlih sezona u kojima su redovito igrali u doigravanju za prvaka, zbog dobro poznatih problema koji ih muče cijelu sezonu šibenski su vaterpolisti u doigravanju za poredak od petog do sedmog mjesta. Za protivnika su dobili splitski POŠK, a u prvom susretu na domaćem terenu momčad Grge Renje bila je raspoložena i ostvarila je uvjerljivu pobjedu.

Vlahović je domaćine doveo u vodstvo, no već u idućem napadu Maškarić, nekadašnji igrač Šibenika, poravnava rezultat. Travnikar nakon toga, s dvojicom domaćih igrača na leđima, pogađa za jedino vodstvo Splićana na utakmici. Računica hvata na spavanju domaću obranu i vratara te izjednačava na 2:2. Sutić kontrom donosi vodstvo koje do kraja četvrtine povećavaju Brkić i Samodol.

Tri minute druge četvrtine Šibenik nije postigao gol, Splićani jesu preko Kujačića i Maškarića, došli su na 5:4, imali su priliku i za izjednačenje, ali nisu iskoristili igrača više. Kazna je stigla preko Sutića, drugog strijelca Jadranske lige i po ocjenama delegata drugog najboljeg igrača regionalne lige. Isti igrač još jednom koristi igrača više i pogađa za 7:4. Do kraja četvrtine po pogodak na svakoj strani – oba s igračem više. Strijelci Maras i Vlahović za 8:5, rezultat s kojim se otišlo i na odmor.

Na asistenciju Samodola početkom treće četvrtine u strijelce se upisuje i Domagoj Belamarić. Tri gola zaredom za domaćine postiže tada Andrija Španja, od čega dva sa centarske pozicije. Između prvog i drugog gola Španje mrežu Jukića zatresao je Scherbel. S 11:6 ušlo se u posljednju četvrtinu.

Domaći trener Renje u igru je tada postupno uvodio i mladiće s klupe. Priliku su tako dobili i Šarić, Goreta i Storić. Upravo je pogodak 15-godišnjeg Gorete, njegov prvijenac u službenoj utakmici za seniore, izazvao najveći pljesak na utakmici. Bio je to pogodak za 15:6. Za konačnih 15:7 precizan je bio Knežević, odnosno u borbi dvije četrnaestice loptu je u vlastitu mrežu skrenuo Storić.

U novu pobjedu Šibenika četiri je gola ugradio Nikola Sutić, a tri je dodao Španja, dok je vratar Jukić imao 12 obrana, među njima i jedan peterac. Kod Splićana najviše je golova, dva, postigao Maškarić.