Vodeni sportovi

Mladost u Beogradu propustila priliku za važne bodove

Davor Kovačević • nedjelja, 01.03.2015.

Unatoč odličnom startu, Mladost na gostovanju kod Crvene zvezde do kraja utakmice nije zadržala tu razinu i kući se vratila bez bodova što ju je ponovno udaljilo od četvrtog mjesta.

Poslije utakmice dubrovačkim Jugom, Vjekoslav Kobešćak bio je izrazito zadovoljan svojim „dječjim vrtićem“ na način na koji je parirao puno moćnijem protivniku. Nekoliko dana kasnije, jedino čime Kobešćak može biti zadovoljan jest prva četvrtina. I to ne cijela.

Mladost je imala priliku bodovima kod Crvene zvezde napraviti značajan korak u borbi za četvrto mjesto koje je jedino ostalo otvoreno nakon prvog kruga Trgilav lige. Nije uspjela u tome, a dio uzroka može se tražiti i odsustvu Josipa Pavića čiji se izostanak itekako osjetio na vratima Mladosti.

Ivan Marcelić u nekoliko je navrata odlično mijenjao Pavića, ali danas nije bio njegov dan. Veseliti Kobešćaka svakako može i povratak Luke Bukića, ali za odnijeti bodove iz sportskog centra „Milan Gale Muškatirović“, trebala su još barem dva-tri raspoložena igrača uz Vukičevića i Lončara.

Krenula je Mladost odlično, s 3:0 i dva gola Vukičevića u prvih pet minuta utakmice. U preostale dvije i pol minute prve četvrtine Zvezda je gotovo do kraja anulirala prednost, a onda u desetoj minuti i potpuno (3:3). Kasnije je Lončar pogodio za 4:3 i bilo je to posljednje vodstvo Mladosti na utakmici.

U 19. minuti odvojila se Zvezda prvi put i na dva gola razlike (7:5), pa s dva gola u pola minute i na 9:6. Pavičić i Vukičević vratili su Mladost na gol zaostatka, imali priliku i potpuno poravnati rezultat, a izgubljenu loptu kaznio je Rašović i u preostale dvije minute Vukičević je sa sirenom pogodio za minimalan poraz.

Realizacija igrača više (4/12) ostala je miljama daleko od one protiv Juga kada su mladostaši poentirali iz svih prvih sedam takvih situacija i kombinirano s tri obrane Marcelića bolje se nije moglo proći. Vukičević je vukao najviše s četiri gola, Lončar je dodao dva, dok su kod Zvezde petorica igrača postigla po dva pogotka.