SuperSport HNL, 32. kolo, 27.04.2024, 19:10 h, Gradski stadion u Poljudu
Suci: Mateo Erceg (Benkovac), Goran Perica (Šibenik), Željko Bučar (Duga Resa), Majstrović (Crikvenica)
Rokas Pukštas 28' (ag)
Rudeš

[VIDEO] Hajduk puno zabijao i još više promašivao protiv nedoraslog Rudeša

Branimir Korać • subota, 27.04.2024.

Vrlo uvjerljivu pobjedu upisao je Hajduk protiv Rudeša u susretu 32. kola SuperSport HNL-a. Slavili su Splićani s 5:1, a pobjeda je mogla biti i znatno uvjerljivija...

Hajduk je očekivano imao lagan posao protiv Rudeša koji je doputovao u Split pokušavajući igrati, svjestan da će na ovaj ili onaj način teško do bodova. Ostavljalo je to prostora Hajduku koji je stvorio veliki broj prilika.

Igraj na utakmice SuperSport HNL-a na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Već u trećoj minuti Hajduk je morao do vodstva, ali Rokas Pukštas nije imao sreće i pogodio je vratnicu. No minutu kasnije ipak je poslao loptu u mrežu. Benrahou je ubacio iz kornera, a Pukštas glavom poslao loptu u mrežu.

Nizale su se prilike na obje strane, a nevjerojatno je što nije realizirao Trajkovski u sedmoj minuti kada je bio potpuno sam i na čistom ziceru, ali je bio spor u reakciji i Pasariček je spasio.

U 26. minuti Hajduk dolazi do 2:0. Mašala je pogriješio u svojih 16 metara, Trajkovski dolazi do lopte i nabacuje na drugu vratnicu gdje je Pukštas koji lakoćom zabija.

Na bizaran način Rudeš je došao do smanjenja zaostatka. Latković je ubacio iz slobodnog udarca, na loptu su išli Buljan, Diallo i Pukštas, Buljan kratko odbija loptu, ali u ruku Pukštasa od koje se odbija u mrežu.

U drugi dio ušlo se s tih 2:1, a tamo je uslijedio show program Filipa Krovinovića. Za 3:1 Krovinović je zabio lijepim udarcem izvana gdje Marković nije uspio bolje reagirati i odbiti loptu.

l

Vrlo lijep bio je četvrti gol Splićana gdje su kombinirali Brekalo i Krovinović te je posljednji lijepo dovršio posao.

Konačnih 5:1 postavio je Nikola Kalinić koji je nakon asistencije Sahitija zabio za 5:1.

Ostalo je tih 5:1 i gosti još mogu biti i zadovoljni s obzirom na količinu promašaja domaćina.