Jedno je sigurno: griješit će manje nego linijski sudci.
ma samo neka zazivi vec jednom, ako tenis, hokej, NFL cak i NBA nisu izgubili na drazi nece niti nogomet
Pristupio: 27.03.2012.
Poruka: 13.021
01. studenog 2012. u 11:15
ALELUJA! I btw kad bi postojao linijski sudac s mogućnošću statističke pogreške od 3mm sasvim sigurno bi bio najbolji u povjesti. Koji kreten trebaš bit da se buniš protiv toga..
Pristupio: 27.07.2009.
Poruka: 785
01. studenog 2012. u 11:39
ako je samo za gol crtu onda ok, sve više od toga nema smisla, a tenis, hokej, nfl i nba su isjeckani do boga sa reklamama i time-outovima pa traju po 3 sata i ne vidiš smetnju kad pogledaju replay. kad bi se počelo u nogometu gledat za svaki ofsajd, aut ili korner (a znamo da bi se povlačilo to pitanje) bile bi sudačke nadoknade po 10 minuta
Pristupio: 24.09.2012.
Poruka: 431
01. studenog 2012. u 11:45
Totalno, puno je bolje nekog pokrast nego produžit sudačku nadoknadu sa 1 minuti. Osim toga ja sam za sustav u kojem bi se moglo kao u tenisu imat challenge koje možeš upotrijebit samo u slučaju kartona i penala i eventualno prekršaja do 25 metara. Mislim da se nitko neće bunit ak mu ne sude aut ili korner.
Poruka: 785
01. studenog 2012. u 14:15
da, zvuči dobro dok to tako kažeš, ali svi znamo kako bi to išlo. ja se uvijek sjetim kad je rijeka zabila za 1:1 hajduku na kantridi prije par godina glavom nakon kornera. ovi su mjesec dana kukali kako korner nije bio, evo moyes neki dan kaže za nepriznat gol suareza da i tako nije bio faul na 40 m iz kojeg je došao nabačaj. ima takvih slučajeva, a da ne govorim kad dođe do neke ruke u 16m. gledamo snimku i kaj? za mene je to čist penal, za tebe ni blizu. i sudac pogleda, kaže da nije penal i ja počnem srat: pa jel on slijep, jel vidi da je igrao rukom itd...
01. studenog 2012. u 15:04
@Gunlit slobodno dodaj cricket koji je pracen od makar miliardu i po ljudi sirom svijeta.
Vidi cijeli citat

Uopće, koji je i danas smisao sudačke nadoknade?
Pretpostavljam da je glavna ideja bila da se spriječi ili smanji zavlačenje (krađa vremena) i nekako komprenzira onome kojem bi to išlo na štetu. Ali od 1998.g. kako je uvedeno, sada nekako mi zna biti dosadno i glupo, jer se u praksi pretvorilo kako je nadoknada pravilo, a ne izuzetak(?) ponekad imam osjećaj kako su te nadoknate totalka besmislene (takav je barem dojam).

Samo Cibalia!
javasluk
javasluk
02. studenog 2012. u 14:11

gledamo snimku i kaj?
za mene je to čist penal, za tebe ni blizu. i sudac pogleda, kaže da nije penal i ja počnem srat: pa jel on slijep, jel vidi da je igrao rukom itd...