pravednik je napisao/la:
Jos da dodam primjer koji je David Bouwie naveo : Cedevita je posve druga prica ona je ulaskom Atlantica u kosarku reklamirala svoj brend napitka igrali su ABA- u Euroligu i Eurocup,vjerojatno širili tržiste za sve svoje brandove a ne samo napitak,i procijenili da im to donosi kotist u core buisinesu...kakvu korist bankar moze imati od pomaganja posrnulom klubu nije baš posve jasno..
Vidi cijeli citat
Kakvu korist moze imati? To nitko od nas trenutno ne zna, mozemo samo nagađati.
Primjer (maštam), neki dan sam vidio članak da je on postao CEO najveceg kanadskog telco operatera. Mozda ima u planu uci na to trziste, davno je i VIP (A1 danasnji) bio generalni sponzor Cibone. Mozda taj telco operater ima plan uci ne samo na HR trziste, nego u EU, u vise zemalja. Onda je marketing kroz klub koji igra u Europi razumljiv.
Turk telekom, Telekom Bonn... ima takvih klubova.
Uglavnom, neki interes ima, samo neka to bude dobra priča, drzim fige.