Navijanje "Ubi, ubi, ubi tovara" me izuzetno smeta, jer se zna da "tovar" u tekstu nije domaća životinja nego osoba iz Dalmacije.
Nikada publika KK Splita ni KK Zadra nije navijala "Ubij purgera". Svi vrijeđaju ali, nitko, osim Zagrebačkih i Riječkih navijača ne poziva na ubojstvo. Nekultura i poziv na ubojstvo nemaju dodirnih točaka. "Gazi, gazi, gazi purgera znači pobijedi ga što večom razlikom". Poneki zagriženi navijač to može protumačiti i kao "udari nogom" ali, to nije smisao teksta i svakako nije poziv na ubojstvo.
Najgore je što to Savez takvo navijanja ne kažnjava visokim novčanim kaznama i pražnjenjem tribina.
U Republici Hrvatskoj se broj ubojstava kontinuirano povećava, ovakvo navijanje to dodatno relativizira među najmlađom i mladom populacijom.
Samo nam treba da navijači počnu ubijati one druge navijače ili čak i građane rodom iz drugih gradova/dijelova Hrvatske. Nije nam dosta jedan Luka Ritz.
[uredio Fabjan - 05. lipnja 2026. u 22:28]