KK Zadar 2026/2027

Blue white
Blue white
Nedokazan i sumnjiv
Pristupio: 10.06.2026.
Poruka: 29
jučer u 22:56

birzebbuga je napisao/la:

Blue white je napisao/la:

birzebbuga je napisao/la:

ZD1010 je napisao/la:

birzebbuga je napisao/la:

Ako Ramljak i Mihailović ostanu, uz Šaru iza kojeg stoji manager i savez, te najavljena tri Amerikanca i barem jednog Slovenca kojeg će Modrić dovesti jer je to njegovo domaće tržište, nema nikakvog mjesta za domaće mlade igrače, osim čekanja na ozljede i rezultat od +/- 20 razlike. Prema najavama očekivalo se deset domaćih igrača i dvojica sa strane s ulogom osigurača. Kako sada stvari stoje Torbarini, Bičiću, Mirčeti i ostalima se loše piše. Čak i da ostanu u sastavu čeka ih klupa i nezadovoljstvo jer će jedan baš biti guran, dok njih čekaju ostaci i garbage time. Ne bi čak niti to bio problem da najave nisu bile sasvim suprotne. Nisam baš siguran za Klaricu. Mislim kako će se njemu kroz neko vrijeme suptilno poručiti kako je super momak, ali da bi za njegovu karijeru bilo dobro malo promijeniti okolinu. Treba napraviti mjesta za Amerikance i Slovence.

Nemam ništa protiv malog Berama, ali suštinski se ništa ne mijenja od vremena kada je Vidaković vodio omladinski pogon i ujedno bio trener jedne od selekcija. Jedno ime se zamijenilo drugim. Drago mi je što su poslušali savjet i odustali od plaćanja stanova, hrane i prijevoza za Tesline učenike iz zagrebačkog bazena koji su trebali spasiti zadarski omladinski pogon. Nisam oduševljen prethodnom suradnjom novog voditelja omladinskog pogona s Vujčićem, jer s njim uvijek ide određena ''prtljaga'', ali recimo da je negdje ipak morao početi.  

Vidi cijeli citat

Dosadni ste s tih 10 domaćih igrača isto ko oni da Jupe ne valja, ista sorta ljudi samo drukčija percepcija. 

Klub ide dalje, podrži klub ili prati Hajduk ili što već, a ironiju ostavi za užu familiju.

Vidi cijeli citat

Hajduk prepuštam tebi i Erliću. Vama iz mladeži Hdz-a ipak je mali nogomet 4+1 vrhunac bavljenja sportom. KK Zadar je moj životni izbor i to je bio i 1986., ali i 8. listopada 2016. Ti naravno nemaš pojma što se dogodilo tog datuma. Kod mene nema bojkota, nisam to radio ni kad su Marčinkoviću dali ugovor. Od nove garniture u rezultatskom smislu zahtijevam ono što se zahtijevalo od Jusupa uz poštivanje obećanja o mladim igračima. Ako to nisu u stanju ostvariti, nisu trebali niti dolaziti.

Vidi cijeli citat

Samo mali osvrt na ovo napisano. Ne bi se ni javljao, ali jednostavno moram dati osvrt na ovo napisano...

Jučer ja sjedim na piću "u Tamarisa" s jednim iz Nadzornog odbora i naravno zanimaju me informacije što ima novo u košarci. On je više pričao o zadarskom nogometu što me poprilično "davilo" tako da sam htio malo prekinuti taj monolog s nekom bezveznom temom i prvo što mi je palo na pamet priupitati ga gdje je bio kafić Žurnal. Ovaj se iznenadi na tom pitanju i kaže da se nalazio na Bulevaru, od nekadašnjeg Akvarija pa ravno i postavi mi pitanje zašto me to zanima. I ja kažem zbog ovog foruma, pa nakon toga dobijem razne informacije.

E, pa kad smo već kod ljubavi prema Zadru i nebojkotiranju Zadra da se i ja prisjetim nekoliko dogodovština: Prva - Ne drži me previše za riječ je li tada bio trener Zadra Vanjak, Popović ili Vlašić, ali u to vrijeme kažem jednom radijskom voditelju da bi bilo dobro malo na radiju dignuti atmosferu u vezi košarke i zašto na vijestima neki puta uopće ne kaže rezultat i da igra Zadar. I taj radijski voditelj mi odgovori kako njega nije briga i neka im HDZ to objavljuje. Druga - Trener Zadra je Aco Petrović u sezoni 2006/07 i nakon šokantnog izgubljenog prvenstva od Cibone u Jazinama i tricama Marina Rozića radijski voditelj koji je naknadno postao portalni novinar kaže da mu je skoro drago da je Zadar izgubija i eto ti tvoj Aco Petrović. Treća - Trener Zadra je Aleš Pipan. Utakmica Zadra je počela u 19.30. sati i ja u 20.05. sati na izlasku iz dvorane sretnem tog portalnog novinara i pitam ga di će i on mi odgovori kako je njegovo radno vrijeme do 20.00. sati i da neka gleda utakmicu tko želi "ja neću nema šanse".

Toliko o tim istinskim navijačima Zadra koji će drugima nabijati na nos da ne vole Zadar...

Vidi cijeli citat

Od Taverne se došlo do Tamarisa. Lijepo je znati kako se ima za benzin. Premda, da živimo u nekim prošlim vremenima siguran sam kako bi bila riječ o Složnoj braći, ali sada već ulazim u škakljive stvari zadarske prošlosti pa ću se zaustaviti. Iskreno, očekivao sam neku pripovijest o Ibri Biogradliću, kad ono klasično odrađivanje posla u vezi lika i djela mladog gradonačelnika. Služba je služba, a služba zna najbolje, barem je u Zadru to uvijek bio slučaj. Obojica znamo kako je onima koje sam spomenuo Zadar samo prijelazno razdoblje do nekakvog ureda u Zagrebu ili eventualno partijski zadatak i o tome sam već pisao. Za pet godina nitko od tih velikih zaljubljenika u Zadar neće imati pojma o današnjim zbivanjima, niti će ih klub kao takav zanimati. U svakom slučaju, napredujem u životu. Nekada sad dobijao čudne pozive za sastanke na opskurnim mjestima, a sada sam napredovao do novinara, vlasnika portala ili čega sve ne. Veselim se narednim komentarima u kojima ću saznati nešto novo o sebi.

Vidi cijeli citat

Mogli bi se dopisivati do utakmice da brže prođe vrijeme. Pa jesam li ja ili ti spominjao te Žurnale i Tamarise. Mogao sam i umjesto o Ibri Biogradilići o utakmici Shalke 04 u Splitu za neke koji mrze nogomet i samo im je košarka u glavi. Kako li se samo kasnilo na posao zbog nogometa. Ti pozivi za sastanak na opskurnim mjestima jesu li bar bili od neke ženske osobe ?

[uredio Blue white - 23. lipnja 2026. u 23:04]
birzebbuga
birzebbuga
Nedokazan i sumnjiv
Pristupio: 18.06.2026.
Poruka: 16
jučer u 23:07

Zna se gdje se nekada sastajala zadarska ''elita''. Barem onaj njezin dio s povećim kolesterolom i cirozom jetre u određenom stadiju. Ne znam. Jesi li ti žena? Ne prakticiram blind dates. Ne želim se razočarati viđenim. U svakom slučaju, očekuje nas zanimljiva sezona. Jurlina i Modrić trebaju samo nadmašiti postavljene standarde i sve će biti u redu.

Blue white
Blue white
Nedokazan i sumnjiv
Pristupio: 10.06.2026.
Poruka: 29
jučer u 23:21

birzebbuga je napisao/la:

Zna se gdje se nekada sastajala zadarska ''elita''. Barem onaj njezin dio s povećim kolesterolom i cirozom jetre u određenom stadiju. Ne znam. Jesi li ti žena? Ne prakticiram blind dates. Ne želim se razočarati viđenim. U svakom slučaju, očekuje nas zanimljiva sezona. Jurlina i Modrić trebaju samo nadmašiti postavljene standarde i sve će biti u redu.

Vidi cijeli citat

Da, samo što ti standardi mogu biti i ovakvi i onakvi. Zavisi tko gleda. Niti su svi standardi po JUS-u, niti se u standarde može računati samo rezultat. A i ako se računa rezultat zašto se ne bi gledala samo zadnja sezona. Ti kao Plenković o inflaciji. Stalno se smanjuje inflacija, nema veze što je i dalje inflacija. Tako i ovo, u tri sezone svaka je rezultatski lošija od one prethodne. Sjetih se naprimjer sezone nakon 2003/04 koja je bila slična ovoj protekloj, pa se u narednu od raznih novinara koji se sastaju po opskurnim mjestima išlo sa ismijavanjem Gečevskog, Pankracija, Jubija, Štembergera, Čarobnog Rudija... Znači, za jedne vrijedi kad bužaju klub preko tih komentara u slučaju Jusupa, a kad nema Jusupa onda je bužanje dozvoljeno...

[uredio Blue white - 23. lipnja 2026. u 23:29]
birzebbuga
birzebbuga
Nedokazan i sumnjiv
Pristupio: 18.06.2026.
Poruka: 16
jučer u 23:39

Računica je jednostavna. U narednoj sezoni moraju osvojiti kup i prvenstvo, a u razdoblju od četiri sezone ukupno četiri prvenstva i dva kupa. S obzirom na posvećenost Jurline košarci i Modrićevu stručnost u razvoju mladih igrača koja je na još većoj razini od Nazorove kada je prvi put dolazio u Zadar, ne vidim nikakav razlog za neuspjeh. Još neka Modrić u Slogi iz Kraljeva ili Slobodi iz Užica pronađe novog Lakića i to će definitivno biti to. Nisam sarkastičan, niti želim ikoga bušiti, već su to, za mene, realna očekivanja. Toliko od mene.

Blue white
Blue white
Nedokazan i sumnjiv
Pristupio: 10.06.2026.
Poruka: 29
jučer u 23:51

birzebbuga je napisao/la:

Računica je jednostavna. U narednoj sezoni moraju osvojiti kup i prvenstvo, a u razdoblju od četiri sezone ukupno četiri prvenstva i dva kupa. S obzirom na posvećenost Jurline košarci i Modrićevu stručnost u razvoju mladih igrača koja je na još većoj razini od Nazorove kada je prvi put dolazio u Zadar, ne vidim nikakav razlog za neuspjeh. Još neka Modrić u Slogi iz Kraljeva ili Slobodi iz Užica pronađe novog Lakića i to će definitivno biti to. Nisam sarkastičan, niti želim ikoga bušiti, već su to, za mene, realna očekivanja. Toliko od mene.

Vidi cijeli citat

Slažem se, realan si, objektivan i nadasve dobronamjeran. Kao i skoro svaku sezonu kad nije bio trener Danijel Jusup. Da je bar bilo snimati ono predstavljanje u dresu Zadra Gečevskog, Jubija, Pankracija, Štembergera, Rudolfa Juge... Upućeni "novinski" komični komentari nabrojanima zasigurno bi zasjenili i samu Top listu nadrealista...

Zaratin
Zaratin
Željan dokazivanja
Pristupio: 04.07.2025.
Poruka: 259
jučer u 23:51

Birzebbuga, blue white naporni ste sa ovim glupostima,  dajte bar nešto pametno 

mosa darza
mosa darza
Mali dioničar
Pristupio: 18.09.2013.
Poruka: 7.501
danas u 08:33

Dakle direktor umisto da traži i dovodi nove sponzore, ulagače u klub kako bi bili financijski što jači i mogli se nositi sa cibonom te igrati eurokup/ligu prvaka, on slaže trenerski i igrački kadar. I tako zadnjih godinu dana, s izuzetkom sprite-a koji je dilia mukti pića na ulazu na finalu i 1-2 sponzora koji su dovodeni za jačanje omladinskog pogona.

Moj direktore, mani se slaganja bilo čega što ima veze s košarkom jer nisi za to (primjer šibenik) i uhvati se posla zbog kojeg si doveden, a to je pronalaženje svježeg kapitala !

 

[uredio mosa darza - 24. lipnja 2026. u 08:34]
ilfenomeno
ilfenomeno
Potencijal za velika djela
Pristupio: 11.12.2018.
Poruka: 1.280
danas u 10:10

Nesmi doci niko ozbiljan, jer bi taj ozbiljan uvjetova svoje ljude i svoju kontrolu... moze doci tu i tamo (najcesce politicki ili da surađuje sa vlasti) koji sponzor sa 50k, max 100k, a da ništa ne traži za uzvrat...

Klub nikad nije ima viziju da skupi 30-50 manjih sponzora po 10,20 k, uvik se gađalo na to da bude jedan, dva velika sponzora, sa velikon cifron godišnje, i ako se moze dati lova 2-3 godine unaprid...i da o nicem ne odlucuju, a i ako dobije ruku u NO, ta ruka im je 1/7, tako da je bezvrijedna, nju lako ponisti neki đabalebar....

Uvik je tako bilo pa ce se tako i nastaviti, ne ocekujte da ce Jurlina nesto prominiti, ni on nema kontrolu 4/7 ruku, nego Erlić

[uredio ilfenomeno - 24. lipnja 2026. u 10:11]
Gossip Tesar
Gossip Tesar
Željan dokazivanja
Pristupio: 11.01.2026.
Poruka: 462
danas u 10:21

Čujem na radiju sutra pressica Modrić i Jurlina. Baš me zanima oće se pojavit više od 4 novinara i oće li se postaviti više od 3 pitanja.

Idemodalje
Idemodalje
Nedokazan i sumnjiv
Pristupio: 18.06.2026.
Poruka: 7
danas u 10:59

Gossip Tesar je napisao/la:

Čujem na radiju sutra pressica Modrić i Jurlina. Baš me zanima oće se pojavit više od 4 novinara i oće li se postaviti više od 3 pitanja.

Vidi cijeli citat

 Nisu se nikad konkretna pitanja postavljala pa nece ni sutra. Novinari ionako dobiju na papiricu sto smiju pitati. Najdublje se ide do onoga "znate li tezinu pozicije koju nosite kao trener kk zadra"

[uredio Idemodalje - 24. lipnja 2026. u 11:02]
  • Najnovije
  • Najčitanije